یادداشت/
حق شهدای سوسنگرد مازندران ادا شود
۲۶ آبان، سالروز حماسه آزادسازی سوسنگرد است که جای خالی آن در تقویم، احساس می شود و مازندران با تقدیم شهدای بسیار در این عملیات علاوه بر ادای حق آنها به برگزاری مراسمی در خور شان این مردان خدایی، نیاز دارد.

خبرگزاری شبستان – مازندران؛ با نگاهی به تقویم در می یابیم که بسیاری از روزهای سال به مناسبت های ملی و مذهبی، نامگذاری شده اند.

 

مازندران که پذیرای حکومت شیعی شد با گنجینه های فاخر ازرشی و هنری نه تنها در ایران بلکه در تاریخ بشریت، نقش آفرین بود. و مردمان این خطه در حفظ کیان و ناموس میهن از چیزی کم نگذاشتند که تقدیم سرداران و بیش از ده هزار شهید در دوران دفاع مقدس، گواهی بر این مطلب است.

 

نباید از نقش مهم و کلیدی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به عنوان نماینده بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی(رحمت الله علیه) در حماسه آزادسازی سوسنگرد، غافل بود.

 

شهید چمران نیز در آزادسازی سوسنگرد به عنوان یکی از طراحان اصلی با نقش آقرینی بسیار، راه را برای فتوحات دیگر گشود.

 

در آزادسازی سوسنگرد نیز مازنی ها همچون شیرزنان و شیرمردان تاریخ این دیار، نقش آفرینی کردند و در این حماسه، تعداد بسیاری از فرزندان برومند مازندرانی ها به دیدار حق شتافتند.

 

26 آبان، سالروز شکوهمند و پرافتخار آزادسازی سوسنگرد به عنوان نقطه عطف در تاریخ هشت سال دفاع مقدس باید در تقویم برای آیندگان، ماندگار و ثبت شود که جای حالی آن در تقویم به صورت کامل، احساس می شود.

یادداشت: معصومه علیزاده

چاپ خبر