مدیرکل امور باوان استانداری تهران
ارایه وام با کارمزد ۴ درصد به توسعه کسب و کارهای نوین
شارقی گفت: اداره کل ارتباطات استان تهران از احرای طرحی مبنی بر ارایه تسهیلات با کار مزد ۴ تا ۱۰ درصد به استارت آپ ها و کسب و کار های نوین خبر داد، این تسهیلات با یک تنفس یکساله و باز پرداخت ۲۴ ماهه پرداخت می شود.

«ثریا شارقی» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان با اشاره به اعطای  تسهیلات به استارت آپ ها گفت: اداره کل ارتباطات استان تهران بحثی مبنی بر ارایه تسهیلات با کار مزد 4 تا 10 درصد به استارت آپ ها و کسب و کار های نوین را مطرح کرد، این تسهیلات با یک تنفس یکساله و باز پرداخت 24 ماهه انجام می شود.

 

مدیرکل امور باوان استانداری تهران با بیان اینکه این طرح یک اقدام خوب برای جوانان فعال در این حوزه است افزود: این طرح می تواند تحرک خوبی را در ایجاد کسب و کارهای نوین و دیجیتالی رقم بزند ضمن اینکه هنوز بسیاری از مردم و جوانان اطلاعی از این طرح ندارند و نیازمند اطلاع رسانی می باشد.

 

وی در خصوص صندوق تضمین تسهیلات اظهار کرد: با توجه به اینکه مددجویان کمیته امداد در دریافت تسهیلات با مشکلات بانکی زیادی مواجهه می شوند لذا مقرر شد کمیته امداد امام خمینی(ره) برای رفع این مشکلات، صندوقی تحت عنوان صندوق حساب تضمین تسهیلات راه اندازی کند بر همین اساس در ازای هر مقدار وام، کمیته امداد، سقف ضمانت مدجویان هر استان را افزایش می دهد تا مشکل داشتن ضمانت آنها برطرف شود.

 

شارقی بیان کرد: در صورت اجرای این طرح دیگر مددجویان برای گرفتن 10 میلیون تومان وام با سخت گیری های بانک ها مواجهه نمی شوند.

 

وی اظهار کرد: لذا مقرر شد ضمانت دریافت تسهیلات برای استارت آپ ها به وسیله دو چک و از طریق پست بانک انجام پذیرد.

چاپ خبر