پیش بینی آب و هوا ۲۲ آبان/
ورود سامانه بارشی جدید از روز پنجشنبه/تداوم آلودگی هوا در شهرهای بزرگ تا پایان هفته
مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: پنجشنبه با شمالی شدن جریان ها در روی دریای خزر، بارش باران در سواحل غربی دریا و سپس به تدریج در سواحل مرکزی و غربی دریا آغاز می شود.

«صادق ضیاییان» درباره وضعیت هوای مناطق مختلف کشور به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان گفت: از امروز ( چهارشنبه) تا ظهر پنجشنبه همچنان جوی پایدار در اغلب مناطق کشور حاکم خواهد بود که پیامد آن تداوم وضعیت آلودگی و کاهش کیفیت هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور است.

 

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: پنجشنبه با شمالی شدن جریان ها در روی دریای خزر، بارش باران در سواحل غربی دریا و سپس به تدریج در سواحل مرکزی و غربی دریا آغاز می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: جمعه ضمن تشدید بارش در استان های ساحلی دریای خزر، گستره آن مناطقی از شمال شرق و ارتفاعات جنوبی البرز را نیز دربرمی گیرد.

 

ضیایان گفت: شنبه ( 25 آبان) علاوه بر تداوم بارش در سواحل دریای خزر در شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز  و مرکز کشور بارش باران و برف در جنوب غرب کشور رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: یکشنبه در جنوب غرب و غرب کشور بارش شدید باران و برف، گاهی با رعد و برق و وزش باد و در شمال غرب و البرز غربی و مناطقی از مرکز کشور بارش برف و باران رخ خواهد داد.

 

وی با اشاره به بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و شمالی تا اواسط هفته آینده، گفت: دمای هوا طی روزهای جمعه و شنبه در نیمه شمالی کشور و روزهای شنبه و یکشنبه در غرب و جنوب غرب کشور بین 6 تا 12 درجه کاهش می یابد.

 

ضیاییان خاطرنشان کرد: طی هفته جاری در نواحی زلزله زده شمال غرب کشور، هوای سرد مادندگار خواهد بود و دمای کمینه برای منطقه میانه 1- تا -7 درجه و ناحیه سراب 5- تا 10- درجه پیش بینی می شود.

 

وی افزود: در دو روز آینده آسمان صاف تا قسمتی ابری خواهد بود و از بعدازظهر جمعه تا روز دوشنبه در این مناطق افزایش ابر، بارش پراکنده باران و برف همراه با کاهش دما رخ خواهد داد.

 

ضیاییان درباره وضعیت هوای تهران گفت: آسمان تهران امروز صاف همراه با غبار محلی است و دمای هوا در سردترین زمان 6 درجه و گرم ترین زمان 19 درجه پیش بینی می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: آسمان تهران در روزهای پایانی هفته صاف همراه با غبار صبحگاهی و روز جمعه نیمه ابری تا ابری و غبار صبحگاهی اواسط روز وزش باد پیش بینی می شود.

 

 

چاپ خبر