مدیرکل حوزه هنری خراسان جنوبی:
فرهنگ رضوی همانند یک معدن طلا باید استخراج شود
کریمیان با بیان اینکه فرهنگ رضوی همانند یک معدن طلا باید استخراج شود، گفت: به عنوان یک خادم باید فرهنگ ناب رضوی را در عمل خود پیاده سازی کنیم و با استفاده از هنر و رسانه ها آن را به جامعه انتقال دهیم تا در اختیار همه مردم قرار گیرد.

«مجید کریمیان» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند در خصوص برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در خراسان جنوبی اظهار داشت: یکی از وظایف ما در دستگاه های فرهنگی هنری و به عنوان یک شهروند این است که زمینه توسعه تفکرات اهل بیت (علیهم السلام) را در جامعه و خانواده فراهم کنیم.

 

مدیرکل حوزه هنری خراسان جنوبی با بیان اینکه در مجاورت حرم امام رضا (علیه السلام) هستیم و توفیق بهره برداری از کرامات ایشان را داریم، گفت: به عنوان یک خادم باید فرهنگ منتسب به ایشان را در عمل خود پیاده سازی کنیم و با استفاده از هنر و رسانه ها آن را به جامعه انتقال دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه فرهنگ رضوی سرشار از احادیث و سیره عملی امام رضا (علیه السلام) است، ادامه داد: به نقل از مقام معظم رهبری این فرهنگ یک گنجینه غنی است و با این حال باید به این فرهنگ مانند یک معدن طلا نگاه کنیم و به استخراج آن بپردازیم تا محتوای غنی آن در اختیار همه مردم قرار بگیرد.

 

کریمیان با تاکید بر اینکه در راستای ترویج و گسترش فرهنگ رضوی باید بسیار کوشا باشیم، بیان کرد: جشنواره های رضوی در راستای ترویج این فرهنگ با ارزش در کشور برگزار می شوند و مجموعه های فرهنگی این افتخار را دارند که زیر پرچم امام رضا (علیه السلام) در استان های مختلف خادم ایشان در حوزه های هنری به خصوص خوشنویسی باشند.

 

مدیرکل حوزه هنری خراسان جنوبی با توجه به اینکه در حوزه هنری استان سه شنبه های شعر رضوی را برگزار می شود، افزود: تمام این فعالیت ها قطره ای از دریای عظیم رضوی است و امیدواریم در این راستا بیش از گذشته کوشا باشیم.

 

وی با بیان اینکه یکی از ظرفیت های خوب خراسان جنوبی وجود اساتید بزرگ خوشنویسی هستند، گفت: امسال کتاب خوشنویسان استان را منتشر کردیم و خوشنویسی یکی از ظرفیت های ویژه استان است چرا که می شود با به کار گیری این هنر مطالب فرهنگ رضوی را در جامعه گسترش دهیم.

 

کریمیان در پایان بیان داشت: متولیان برگزاری جشنواره رضوی باید قدردان توفیق خادمی امام رضا (علیه السلام) باشند و با نگاه خادمی با وجود محدودیت های بسیار بتوانند بهترین خدمات برای ترویج و گسترش این فرهنگ به جامعه ارائه دهند.

 

چاپ خبر