شرکت رژیم صهیونیستی در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی
«بنیامین نتانیاهو» از حضور رژیم صهیونیستی در نمایشگاه اکسپو۲۰۲۰ دبی و تشدید عادی سازی روابط با کشورهای عربی پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خلیج آنلاین، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در صفحه توئیتر خود به زبان عربی نوشت: رژیم صهیونیستی در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی شرکت خواهد کرد.

نتانیاهو در صفحه توئیتر خود نوشت: این رژیم دستکم با شش کشور عربی روابط برقرار کرده است.  این عادی سازی گام به گام پیش می رود و روند صعودی دارد. این عادی سازی در پایان به برقراری روابط صلح آمیز منجر می شود.

نخست وزیر صهیونیستی نوشت: این مسئله به لطف سیاست ما رخ می دهد که قدرت و منافع مشترک و بینش آگاهانه را با یکدیگر ترکیب می کند.

 

امارات بین 20 اکتبر 2020 تا 10 آوریل 2021 میزبان نمایشگاه بین المللی 2020 خواهد بود.

نتانیاهو پس از این گفته بود که این رژیم به زودی برای حضور در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی تصمیم می گیرد.

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در توئیتر خود از اسامی کشورهایی که عادی سازی روابط با آنها برقرار کرده است، پرده برنداشته است، اما رسانه های عبری از وجود روابط سری و مخفی این رژیم با تعدادی از کشورهای عربی همچون امارات، عربستان و بحرین سخن خبر دادند.

رژیم صهیونیستی به طور رسمی تنها روابط دیپلماتیک با اردن و مصر برقرار کرده است و تمایل دارد تا اسامی کشورهای عربی که روابط سیاسی، اقتصادی و امنیتی با این رژیم برقرار کردند، پنهان بماند، زیرا از موضعگیری ملتهای عربی نسبت به این مسئله می هراسد.

گزارش های عربی در سالهای اخیر از گسترش روابط بین رژیم صهیونیستی و سه کشور عربی حوزه خلیج فارس؛ امارات، عربستان و بحرین پرده برداشتند. این مسئله درحال حاضر به نشست ها و دیدارهای مستقیم و حضور بر سر یک میز و دیدارهای علنی وزیران صهیونیستی با این کشور و همکاری در زمینه امنیتی، نظامی و اطلاعاتی منجر شده است.

چاپ خبر