مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر:
برگزاری دوره آموزشی توان افزایی اعضا جمعیت هلال احمر در بوشهر
حاجیانی بیان کرد: دوره آموزشی- مهارتی (توان افزایی) در حوادث از ۱۹ تا ۲۲ آبان‌ماه به مدت چهار روز با حضور مربیان کشوری در چاهکوتاه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان  از بوشهر،غلامرضا حاجیانی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر روز یکشنبه (19 آبان)  در دوره توان‌افزایی جمعیت هلال احمر استان بوشهر در حوادث جاده ای اظهار داشت: توسعه برنامه‌های اموزشی را در دستور کار داریم و برنامه‌های مختلفی برگزار خواهد شد.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر تصریح کرد: دوره آموزشی- مهارتی (توان افزایی) در حوادث از ۱۹ تا ۲۲ آبان‌ماه به مدت چهار روز با حضور مربیان کشوری در چاهکوتاه برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه این توان‌افزایی برای ۲۰۰ نفر از نجاتگران و امدادگران پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری استان برگزار می‌شود، ادامه داد: هدف از برگزاری این دوره بالا بردن سطح توان عملیاتی نیروهای حاضر در حوادث و سوانح برای امدادرسانی سریع و به موقع به حادثه دیدگان است.

 

حاجیانی افزود: پیش آمادگی در مدیریت بحران و کیفیت خدمات رسانی عملیات امداد و نجات در زمان سوانح جاده‌ای و سایر حوادث از محورهای آموزشی این کارگاه است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر بیان کرد: آشنایی با تجهیزات سبک و نیمه سنگین (هیدرولیک، پنوماتیک وا خودرو ست نجات)، ‌تثبیت ‌پزشکی، ارزیابی و انتقال مصدوم و کار با خودروی آمبولانس و نجات و آشنایی با بالگرد از مباحث این دوره آموزشی است.

 

وی ادامه داد: ارزیابی صحنه تصادف، دسترسی، رهاسازی و تثبیت فیزیکی مصدوم، چگونگی برنامه ریزی امدادی در حوادث رانندگی و تثبیت صحنه حادثه نیز از دیگر محورهای آموزشی ارائه شده این دوره است.

 

حاجیانی خاطرنشان کرد: ۹ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای جمعیت هلال ‌احمر استان بوشهر به صورت شبانه روزی در محور های مواصلاتی استان مشغول خدمت رسانی هستند.

 

چاپ خبر