یک استاد حوزه علمیه:
پیامبر(ص) از راهزنان و زرتشتیان، اسوه‌هایی همچون ابوذر و سلمان ساخت
حجت‌الاسلام سعادت‌نژاد با بیان‌اینکه تبلیغ اسلام غریبانه آغاز شد، گفت: ابوذر راهزن بود پیامبر(ص) از او شخصی ساخت که راستگوتر از او نبود یا از سلمان زرتشتی مسلمانی ساخت که درباره وی فرمودند: سلمان از ما اهل بیت(ع) است.

به گزارش خبرنگار گروه اندیشه خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام «سعادت نژاد» شامگاه شنبه، ۱۸ آبان در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخت و درباره هفته وحدت، گفت: پیامبر اسلام(ص) در تنهایی، غربت و فضای ظلم، جور و انحطاط اعراب جاهلی متولد و پس از مدتی به پیامبری مبعوث شدند.

 

این استاد حوزه علمیه افزود: اعراب جاهلی از نظر تمدن بشری آنقدر ساقط شده بودند که حتی قدرت‌های بزرگ استعماری روز به فکر استثمار آنها نبودند.

 

حجت‌الاسلام سعادت نژاد درباره جهالت و ضلالت اعراب جاهلی عنوان کرد: جهالت و گمراهی اعراب برای پیامبر(ص) چنان رنج‌آور بود که به فرموده حضرت هیچ پیامبری به مانند ایشان اذیت و آزار ندید.

 

این استاد حوزه علمیه اظهار کرد: مردمی که از تمدن بشری هیچ نداشتند در موارد گوناگون افزون بر اذیت و آزار فراوان دنبال قتل حضرت هم بودند.

 

وی ابراز کرد: آنچه برای شخص پیامبر(ص) بسیار آزار دهنده بود رنج‌هایی یاران و پیروان ایشان به واسطه پیروی از حضرت بود که دشمنان بر آنها تحمیل می‌کردند، از جمله کسانی که بسیار شکنجه و آزار دیدند عمار یاسر و همسر ایشان بودند که در اثر شکنجه‌های فراوان شهید شدند و بلال حبشی که به انواع شکنجه‌ها عذاب شد.

 

حجت‌الاسلام سعادت نژاد درباره غربت پیامبر(ص) دین اسلام، بیان کرد: ترویج دین اسلام توسط پیامبر(ص) غریبانه آغاز شد اما حضرت همواره به پیروان خود توصیه و سفارش می‌کردند که از غربت نهراسند زیرا خداوند آنها را یاری خواهد کرد.

 

استاد حوزه علمیه ادامه داد: امروز دنیای کفر و شرک در مقابل انقلاب اسلامی قرار گرفته است و می‌خواهد ما را در انزوا قرار دهد با پیروی از پیامبر(ص) از آن وحشت نکنیم.

 

وی با استناد به فرمایشی از امیرمومنان امام علی(ع)، اضافه کرد: هرگز در مسیر هدایت الهی و حق به علت کمی یاران وحشت نکنید و نگران نباشید.

 

حجت‌الاسلام سعادت نژاد افزود: دشمن تلاش می‌کند ما را منزوی کند ما نباید نسبت به آرمان‌های خود کوتاه بیاییم، پیامبر(ص) غریبانه در مقابل دشمن ایستادگی کردند و به همه یاد دادند که برای حق نباید ترسید.

 

استاد حوزه علمیه بیان کرد: ابوذر راهزن بود پیامبر(ص) از او شخصی ساخت که راستگوتر از او نبود یا از سلمان زرتشتی مسلمانی ساخت که درباره او فرمود سلمان از ما اهل بیت(ع) است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما بر درباره مواضع حق و عدالت نباید مایوس و ناامید شویم، پیامبر(ص) چنان ایستادگی کردند که آن اعراب جاهلی و کاملا نادان را در مدت بسیار کوتاهی دچار تحول عظیم کردند که هیچ مردمی به مانند اعراب دیده نشدند در مدت کوتاه به آن همه تمدن دست یابند. این امر جز در پرتو رهبری الهی نظیر پیامبر(ص) نبود.

 

چاپ خبر