آغاز جشنواره فیلم کوتاه با شگفتی اهالی رسانه
سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه در حالی آغاز شد که در کنار بلیط فروشی این دوره، عدم امکان حضور خبرنگاران در سالن های نمایش فیلم با کارت جشنواره از نکات جالب توجه است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران عصر امروز هجدهم آبان ماه با نمایش نخستین سانس، به طور رسمی در پردیس سینمایی ملت آغاز به کار کرد.ویژگی بارز این دوره از جشنواره نسبت به دوره های پیشین، بلیط فروشی برای تماشای فیلم هاست که موجب شده از ازدحام علاقمندان در سالن ها کاسته شود. از سوی دیگر پردیس ملت امسال صاحب فودکورت و پارکینگ شده که خبر خوبی برای علاقه مندان به جشنواره فیلم کوتاه محسوب می شود. چراکه در سال های گذشته، موقعیت خاص مکانی پردیس ملت موجب شده بود میهمانان جشنواره برای تهیه مواد خوراکی و جای پارک ماشین با دشواری فراوان روبرو باشند.  اما نکته جالب توجه روز نخست جشنواره اختصاص تنها ده صندلی در هر سالن برای خبرنگاران و اهالی رسانه است که آن هم به صورت تک بلیط و به آن ها که زودتر به پردیس ملت برسند، تعلق می گیرد. تصمیمی که موجب شده بخش عمده خبرنگاران و اهالی رسانه از حضور در سالن نمایش فیلم ها بازبمانند.این در حالی است که پیش از این «سیدصادق موسوی» در نشست خبری جشنواره فیلم کوتاه در پاسخ به پرسشی درباره امکان تماشای فیلم برای خبرنگاران، اطمینان خاطر داده بود که بلیط فروشی شامل این گروه نمی شود.مدیرعامل انجمن سینمای جوان و دبیر جشنواره فیلم کوتاه گفته بود از دویست و پنجاه صندلی هرسالن پنجاه صندلی به سازندگان فیلم ها و اهالی رسانه اختصاص می یابد. 

 

نکته جالب این که روابط عمومی جشنواره سی و ششم پیش از آغاز جشنواره از رسانه ها خواسته بود بر اساس تصمیم شورای سیاست گذاری،  تعداد خبرنگاران و عکاسان پوشش دهنده این رویداد سینمایی را به حداقل برسانند. 

 

پیگیری خبرنگار شبستان در این زمینه البته حاکی از تلاش هایی برای رفع این نقیصه است اما حداقل در روز نخست نمی توان انتظار تغییر در این رویه عجیب را داشت.  
 

چاپ خبر