ساخت 46 هزار واحد مسکن مهر در گیلان
استاندارگیلان با بیان اینکه ساخت مسکن مهر میراث ماندگار دولت نهم و دهم برای ایران اسلامی است، گفت: 46 هزار و 271 واحد مسکن مهر در گیلان در حال ساخت است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از گیلان، مهندس مهدی سعادتی، استاندار گیلان در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح ساخت مسکن مهر از اقدامات ماندگار دولت نهم و دهم برای خدمت به آحاد جامعه به ویژه قشر محروم است، اظهار داشت: اگر دولت خدمتگزار دکتر احمدی نژاد هیچ کاری در کشور انجام نمی داد ساخت همین مسکن های مهر اقدامی ارزشمند برای عرصه خدمت رسانی نظام است.
 

وی ادامه داد: این طرح موفق از رشد بی سابقه غیر معقول قیمت مسکن در کشور کاست.


سعادتی با بیان اینکه هم اکنون فقط در رشت به اندازه شهرستان لاهیجان مسکن مهر در حال ساخت است، گفت: در گیلان 46 هزار و 271 واحد مسکن مهر در حال ساخت است که از این تعداد 20 هزار واحد در مقطع اتمام سفت کاری، هشت هزار و 354 واحد در مرحله اتمام نازک کاری و 6 هزار و 545 واحد نیز تکمیل شده است.


نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: از 46 هزار و 271 واحد مسکن مهر در حال اجرای گیلان 14 هزار و 179 واحد با اجاره 99 ساله، 2 هزار و 58 واحد با اجاره 5 ساله ، 16 هزار و 761 واحد از طریق خود مالکین ساخته می شود.


سعادتی با تأکید بر استفاده از ظرفیت های خیران برای ساخت مسکن، گفت: 627 واحد نیز از طریق واگذاری زمین به خیران مسکن ساز در استان در حال ساخت است.


وی با تأکید بر تسریع در اجرای زیر ساخت های مسکن مهر، بیان کرد: در زمینه فراهم کردن زیرساخت های آب، برق و گاز مشکلی وجود ندارد و در تلاشیم که استقرار سامانه دفع فاضلاب این پروژه را نیز به سرانجام برسانیم.


معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تا سال 84 حدود یک میلیون و 800 هزار واحد مسکن در کشور ساخته شد، گفت: در دولت نهم و دهم ساخت یک میلیون و 600 هزار واحد مسکن مهر در کشور آغاز شد.


مهرآبادی با بیان اینکه ساخت مسکن مهر از سال 86 آغاز و در سال 88 سرعت گرفت، افزود: در تلاشیم این تعداد واحد مسکونی به 2 میلیون واحد افزایش یابد.


مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن کشور ادامه داد: صدهزار واحد مسکن مهر نیز در 12 استان آماده بهره برداری است.


به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان، وی گفت: تمام این واحدها در آذر سال جاری به بهره برداری می رسد.


معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مسکن مهری که زیر ساخت های آب، برق، گاز و سامانه فاضلاب آن آماده نباشد به بهره برداری نمی رسد.

 

پایان پیام/

چاپ خبر