امام‌جمعه ایلام:
حرکت در چارچوب منویات رهبری برای ملت و کشور راهگشاست/ آغاز فعالیت فردو نشان‌دهنده اقتدار نظام اسلامی
حجت‌الاسلام کریمی تبار بابیان اینکه آمریکا و استکبار جهانی با طرح موضوع مذاکره به دنبال ضربه زدن به‌نظام اسلامی هستند، گفت: آغاز مجدد فعالیت تأسیسات هسته‌ای شهید علی‌محمدی (فردو) جهت غنی‌سازی اورانیوم، نماد عزت و اقتدار ایران است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اسلام ظهر امروز (17 آبان) در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی امام خمینی (ره) این شهر، اظهار کرد: برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی توسط ایران اسلامی یک عمل قاطعانه در برابر بدعهدی‌های آمریکا و کشورهای اروپایی است.

 

حجت‌الاسلام «الله نور کریمی تبار» بابیان اینکه باید در برابر نظام استکباری و دشمنان گرگ‌صفت همچون آمریکا، با قاطعیت و بر اساس آرمان‌های مقدس نظام اسلامی و امام راحل عمل کرد، تصریح کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی دشمن ما گرگ‌صفت اما ضعیف‌تر و وحشی‌تر از گذشته است.

 

وی بابیان اینکه آغاز مجدد فعالیت تأسیسات هسته‌ای شهید علی‌محمدی«فردو» جهت غنی‌سازی اورانیوم نماد عزت و اقتدار ایران است، افزود: با دشمنی که بر اصول بین‌المللی پایبند نیست و زورگویی را ملاک اقدامات خود می‌داند، راهی جز نشان دادن اقتدار باقی نمی‌ماند، آغاز مجدد فعالیت تأسیسات هسته‌ای«فردو» آن راهی است که تحلیل دشمنان ایران اسلامی را با چالش روبه‌رو و اقتدار جمهوری اسلامی را به جهان نشان می‌دهد.

 

امام‌جمعه ایلام بیان کرد: سایت فردو که جهان استکباری و ایادی آمریکا به دنبال تعطیلی آن بودند، زنده‌تر از گذشته بااراده مقام معظم ولایت و با دستان پرتوان فرزندان ملت ایران مجدد مشغول فعالیت شد، فردو نه‌تنها تعطیل نشد بلکه فعالیت آن نسبت به گذشته افزایش‌یافته و استمرار آن مقتدرانه در حال انجام است و این اقدام اقتداری است که خداوند به ملت ایران داده است.

 

امام‌جمعه ایلام با اشاره به اینکه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از اقتدار و عظمت ایران اسلامی در منطقه و جهان در هراس و بیم هستند، افزود: دشمنان که منافع استکباری خود را در جهان درخطر می‌بینند از هر حربه و توطئه‌ای برای ضربه زدن به‌نظام اسلامی ازجمله تحریم و تهدید و جنگ نیابتی استفاده می‌کنند.

 

وی بابیان اینکه آمریکا امروز در نقطه‌ضعف و اضمحلال قرار دارد، یادآور شد: امروز آمریکا و دشمنان نظام و انقلاب اسلامی و ملت ایران، در آستانه زوال قرار دارند و انقلاب اسلامی، شیطان بزرگ را در جهان و منطقه به چالش کشیده است و این امر برای آنان بسیار سخت و گران تمام‌شده و هیمنه آنان درهم‌شکسته است.

 

حجت‌الاسلام کریمی تبار گفت: ملت ایران اسلامی رژیم ستم‌شاهی را که صد درصد ازنظر اقتصادی، اجتماعی و سایر حوزه‌ها، وابسته به آمریکا بود را ساقط کرد و با مقاومت و ایستادگی در برابر همه توطئه‌های نظام استکباری، چهره واقعی آمریکا را به جهانیان نشان داد.

 

امام‌جمعه ایلام در ادامه بابیان اینکه حضور آمریکا در عراق با چراغ خاموش ثمره وجود انقلاب اسلامی است، افزود: امروز انقلاب اسلامی ایران بااقتدار و عظمت خود در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در عرصه توان دفاعی، آمریکای جهان خوار و شیطان بزرگ را در منطقه و جهان به چالش کشیده است.

 

وی در ادامه بابیان اینکه مذاکره ایران با آمریکا بی‌ارزش و برای ایران فایده‌ای ندارد و این موضوع نیز یکی دیگر از توطئه‌های آمریکا با همدستی کشورهای اروپایی و دشمنان نظام اسلامی است، تصریح کرد: مذاکره با آمریکا، برای آمریکا فواید بسیاری دارد و می‌خواهند با طرح موضوع مذاکره، بگویند جمهوری اسلامی در برابر ما تسلیم‌شده و برای برداشتن تحریم‌ها دست به دامن ما شده است.

 

حجت‌الاسلام کریمی تبار یادآور شد: طرح موضوع مذاکره با آمریکا از سوی دشمنان نظام اسلامی برای بحث در مسائل هسته‌ای و موشکی نیست، آن‌ها هر موضوعی را مطرح کنند بازهم موضوع دیگری را برای فشار بر ملت و نظام اسلامی مطرح می‌کنند، طرح موضوع مذاکره باهدف دست برداشتن ملت ایران از آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

 

وی ابراز کرد: آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه و کشورهای اروپایی با طرح موضوع مذاکره بعد از توافق برجام و خارج شدن آمریکا از آن و بدعهدی‌های کشورهای اروپایی در انجام تعهداتشان، به دنبال این هستند که ملت ایران اسلامی دست از انقلاب و نظام اسلامی بکشند.

 

امام‌جمعه ایلام گفت: برای رسیدن انقلاب اسلامی به این نقطه و عظمت و اقتدار امروز در جهان و منطقه، صدها هزار شهید تقدیم آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی‌شده است، آن‌ها می‌خواهند دست از خون شهدایی که در این مسیر تقدیم شده است بکشیم اما بدانند که ملت ایران اسلامی باصلابت‌تر از گذشته مسیر خود را طی کرده و دست از انقلاب اسلامی نخواهد کشید که جلوه آن در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان کاملاً آشکار بود.

 

حجت‌الاسلام کریمی تبار با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور فرانسه در خصوص برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران، اظهار کرد: مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه ضد نظام جمهوری اسلامی است و به‌طوری‌که هم‌اکنون پناهگاه منافقین و دشمنان ایران که خون بیش از 17 هزار نفر از مردم ایران را ریخته و ترور کردند، شده است و از آنان حمایت  می‌کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به نقش آمریکا و متحدان غربی، عربی و عبری آن در ایجاد تنش و تفرقه در بین مسلمانان و ایجاد توطئه‌های مختلف تفرقه‌افکنانه، یادآور شد: امروز وحدت مسلمانان یکی از نیازهای مهم و ضروری جهان اسلام است و ملت‌های مسلمان باید بدانند هرجایی که تفرقه‌ای ایجاد می‌شود دست آمریکا در کار است.

 

امام‌جمعه ایلام بیان کرد: متأسفانه تفرقه‌هایی که در جهان اسلام وجود دارد و بانی آن نیز دشمنان اسلام و مسلمانان هستند، بیشترین ضربه را بر مسلمان وارد کرده و موجب شده که مسلمان کشی به‌رسم متداولی تبدیل شود و باید مسلمانان با حفظ وحدت خود بر محور سنت و عترت و قرآن کریم، با تقویت وحدت خود، توطئه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان اسلام را خنثی کنند.

 

حجت‌الاسلام کریمی تبار بابیان اینکه پشت پرده اتفاقات عراق، نظام استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم منحوس آل سعود است که تلاش دارند وحدت مسلمانان را مخدوش کند، ابراز کرد: هوشیاری مردم عراق در بیان مطالبات به‌حق و پرهیز از اقدام خشونت‌آمیز، راهکار مناسب برای خنثی‌سازی اقدامات تفرقه‌افکنانه دشمنان و مردم عراق با وحدت و برادری تلاش کنند کشورشان مورد تاخت‌وتاز آمریکا و ایادی‌اش نشود.

 

حجت الاسلام کریمی تبار در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تقوا یکی از موضوعات مهمی است که قرآن کریم از آن بسیار سخن گفته است، تقوا در لغت به معنای صیانت و نگهداری است، بهترین ترجمه برای متقین، خویشتن‌داری است، زیرا فردی که به درجه تقوا که درجه‌ای بالاتر از ایمان است، می‌رسد در مقابل گناهان و لغزش‌ها خویشتن‌داری کرده و خود را کنترل می‌کند.

 

وی بیان کرد: در نگاه افراد باتقوا خداوند عظمت دارد، اگر انسان عظمت پروردگار را درک کند می‌داند خالق هستی قدرت بی‌انتهایی دارد که از وجود خداوند متعال است و این یعنی ما در برابر خداوند متعال مسئول هستیم و باید در همه حال شکر گذار نعمت‌های خداوند باشیم.

 

امام‌جمعه ایلام خاطرنشان کرد: پیروی از دستورات نائب امام زمان (عج) حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر رونق تولیدات داخلی و حل مشکلات اقتصادی را در رأس برنامه‌های خود قرار دهیم، انتظار می‌رود به‌جای نگاه به دست دشمن برای به‌کارگیری استعدادهای درخشان در کشور تلاش شود.

چاپ خبر