امام جمعه جیرفت:
یکی از سیاست‌های دشمن، استفاده‌ از جنگ های روانی و رسانه‌ای است
حجت الاسلام رضا سعادت فر،گفت: یکی از سیاست‌های دشمن، استفاده‌ از جنگ های روانی و رسانه‌ای است و قریب ۲۰ سال قبل، اندیشکده‌ای در غرب، پژوهشی به نام جنگ‌های شبکه‌ای را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، امروز (۱۷ آبان)، حجت الاسلام «رضا سعادت فر»، در خطبه های نماز جمعه در مصلی جیرفت، گفت: زندگی در سایه اطاعت از خداوند، علاقه به ائمه اطهار علیهم السلام و اجتناب از محرمات، زندگی شیرین است.


امام جمعه جیرفت، بیان داشت: کار شیطان وسوسه گری است و وسوسه به معنای فکر آلوده است بنابراین باید از فکر آلوده پرهیز کرد چرا که زمینه ارتکاب گناه را فراهم می کند.


وی، خاطرنشان کرد: گناه ما را از چشم امام زمان (عج) می اندازد و آنچه موجب قرب و نزدیکی ما به حضرت می شود، اجتناب و ترک گناه است.


حجت الاسلام سعادت فر، افزود: گناه با توبه پاک می شود اما جریمه دارد، حضرت آدم (ع)  توبه کرد و خداوند رحمان پذیرفت اما جریمه آن اخراج آدم از بهشت بود.


خطیب جمعه جیرفت، عنوان داشت: در حوزه خانواده، رهبر معظم انقلاب می فرمایند؛ از جمله وظایف زنان، تربیت فرزند است و زنانی که به دلیل اشتغال از فرزندآوری خودداری می کنند این برخلاف طبیعت زن است.


وی، با بیان این که در آستانه‌ هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم(ص)، قرار داریم، افزود: یکی از مصادیق رعایت تقوای اللهی پرهیز از اسراف است، ما در بحث انرژی از جمله کشورهای پُر مصرفی هستیم که ۵ برابر میانگین جهانی مصرف داریم و در مقایسه‌ با پاکستان که حدود ۲ برابر ما جمعیت دارد، مصرف انرژی ما ۳ برابر آنها است.


حجت الاسلام سعادت فر، خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های دشمن، استفاده‌ از جنگ روانی و جنگ رسانه‌ای است، قریب ۲۰ سال قبل، اندیشکده‌ای در غرب، پژوهشی به نام جنگ‌های شبکه‌ای را منتشر می‌کند که این پژوهش می‌گوید در جنگ‌های فردا، بَرَنده کسی نیست که بیشترین بمب‌ها را دارد بلکه پیروز کسی است که بهترین روایت را دارد یعنی بهترین رسانه و تبلیغات را در اختیار دارد.


امام جمعه جیرفت، اضافه کرد: امروز در جنگ رسانه‌ای کسی که زودتر، با سرعت بیشتر و جذاب‌تر مطلبی را بگوید، تاثیرش بیشتر است و برنده‌ جنگ کسی نیست که بیشترین پیروزی را داشته باشد بلکه برنده‌ جنگ آن کسی است که رسانه‌ قوی تر داشته باشد.
وی، اظهار داشت: در استعمار فرا نو و جنگ روانی، دشمنان به دنبال تسخیر قلوب، اندیشه‌ و فکر افراد هستند.


حجت الاسلام سعادت فر، ادامه داد: امروز اگر آمریکا قصد راه‌اندازی جنگ نظامی داشته باشد در وهله اول به حداقل ۴۰۰ میلیارد دلار هزینه و ۲۰۰ هزار نفر نیرو، نیاز دارد و اما به جای این کار با استفاده‌ از یکسری از جملات زیبا سرانجام را به جایی می‌رساند که خدایی‌ناکرده ما همان گونه‌ای که آنها می‌خواهند بیاندیشیم.


خطیب جمعه جیرفت، تصریح کرد: آمریکا به دنبال تحریف تاریخ، وارونه جلوه‌ دادن شرایط فعلی جامعه و تاریک و مبهم نشان دادن آینده نظام جمهوری اسلامی است.


وی، خاطرنشان کرد: آرمان ها، هدف نظام و انقلاب مقدس جمهوری اسلامی این بوده و است که مستکبرین عالم را از بین ببرد، مستضعفین حاکم بر عالم هستی شوند یا دنیا را مُهیا برای زمینه ‌سازی صبح ظهور کند.

چاپ خبر