رئیس ستاد اقامه نماز کشور عنوان کرد
قرآن در تمامی کارها محور است/ لزوم توجه به مهارت افزایی
قرائتی با اشاره به اهمیت توجه به قرآن گفت: قرآن در تمامی کارها محور است و در بحث نماز با رجوع به تفسیر قرآن پاسخ به همه سؤالات را دریافت خواهید کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حجت الاسلام «محسن قرائتی» امروز (جمعه 17 آبان) در سومین دوره آموزشی مدرسین نماز استان ‌ها یاوران نماز که با حضور مربیان استان مازندران در قم برگزار شد گفت: خداوند به انسان نعمت های بسیاری داده که باید قدر این نعمت ها را بدانیم.

 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور عنوان داشت: مدرسین و مبلغین نماز باید دقت کنند که یک سری اعمال را نمی توان تغییر داد، اما افزایش مهارت دست خودمان است که باید توجه به آن شود.

 

وی گفت: باید دوره های مهارت افزایی برای مبلغان گذاشته شود، مهارت در گفتگو با وهابی‌ها، مهارت کلاس‌داری، چگونه حرف ‌زدن، مهارت قصه‌گویی، مهارت گریاندن، مهارت خنداندن ، مهارت استفاده از عمر، مهارت خوردن، مهارت در برپایی نماز و... باید آموزش داده شود اما متاسفانه در این زمینه خلا داریم.

 

قرائتی گفت: باید یاد بگیریم که چگونه حرف بزنیم، در چه مکانی صحبت کنیم و یا با چه کسی چگونه سخن بگوییم، این جزئی از مهارت است که باید مبلغین به آن توجه داشته باشند.

 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: توبیخ و تشویق هر کدام  ۲۰ شرط دارند، در هر شرایطی مطالعه مهم است، مثلا در موضوع احادیث، باید حدیث بخوانید تا هر شب بر علمتان افزوده شود.

 

وی با تاکید بر قرائت کتاب توسط مبلغان گفت: باید هر مبلغ حداقل هفته ای یک کتاب بخواند، شهید مطهری 52 کتاب نوشتند که می توان در طول یک سال تمامی کتاب های ایشان را مطالعه کرد.

 

قرائتی با اشاره به اهمیت توجه به قرآن گفت: قرآن در تمامی کارها محور است و در بحث نماز با رجوع به تفسیر قرآن پاسخ به همه سؤالات را دریافت خواهید کرد.

چاپ خبر