نمایش طولانی ترین قرآن دست نویس در امارات
امارات، طولانی ترین نسخه دست نویس قرآن کریم به طول یکهزار متر را به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از البیان، طولانی ترین نسخه دست نویس قرآن کریم به طول یکهزار متر در نمایشگاه بین المللی شارجه امارات در معرض دید عموم قرار گرفت.

این نسخه قرآن کریم را « محمد دیلیف» هنرمند هندی به رشته تحریر درآورده و نامش را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کرده است.

 

این نسخه دست نویس قرآن کریم نخستین بار در هند  به نمایش گذاشته شد، اما کشور امارات نخستین کشور عربی  به شمار می آید که میزبان این نسخه دست نویس قرآن است.

محمد دیلیف با حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه، گفت: شارجه امارات نخستین مکانی است که برای نمایش قرآن کریم دست نویس انتخاب کرده است.

 

دیلیف افزود: این نسخه دست نویس قرآن کریم را در طول یکسال به رشته تحریر در آورده است تا فرصتی برای نمایش آن به همه ملیت ها و مذاهب باشد.

این نسخه قرآن کریم دست نویس متشکل از صفحات به هم پیچیده است که داخل یک صندوق چوبی بزرگ برای محافظت از برگه ها نگهداری می شود.

 

دیلیف نخستین هندی است که توانسته عضویت طلایی در گروه بین المللی هنرمندان کاریکاتور در آمریکا را به دست آورد. وی برای نشان دادن وضعیت اجتماعی از کاریکاتور استفاده می کند. این کاریکاتورها در بسیاری از رسانه های معروف بین المللی منتشر شده است. وی معتقد است که کاریکاتور می تواند پیام قوی و هدفمندی برای جامعه باشد.

چاپ خبر