رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری:
انجام مطالعات امکان‌سنجی پایش آلودگی هوا در منطقه شهری تهران
میلانی با بیان اینکه منطقه ۱۲ به عنوان قلب تهران فاقد ایستگاه پایش کیفی هوا است،گفت: مطالعات امکان‌سنجی پایش آلودگی هوا در منطقه شهری تهران در دستورکار شرکت کنترل کیفیت هوا برای سال ۹۹ قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، «سید آرش میلانی» در جلسه امروز شورای شهر تهران با بیان اینکه منطقه ۱۲ به عنوان قلب تهران فاقد ایستگاه پایش کیفی هوا است، گفت: مطالعات امکان‌سنجی پایش آلودگی هوا در منطقه شهری تهران در دستورکار شرکت کنترل کیفیت هوا برای سال ۹۹ قرار گیرد.  

 

 رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهرداری تهران مبنی بر احداث ایستگاه پایش کیفی هوا در منطقه ۱۲ گفت: مسئولان عدم احداث ایستگاه پایش کیفی هوا در منطقه ۱۲ را کمبود اعتبار می‌دانند و این در حالی است که این منطقه، کانون اصلی تولید تقاضای سفر در شهر تهران است.

 

وی با بیان اینکه علاوه بر بازار و مراکز حکومتی، مراکز متعدد و مختلف آموزشی، درمانی و خدماتی  در منطقه ۱۲ قرار دارد که تردد در این منطقه را افزایش می دهد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، منطقه ۱۲ فاقد ایستگاه پایش کیفی هوا است و این در حالی است که این منطقه از آلوده‌ترین مناطق شهر تهران محسوب می‌شود.

 

حسینی میلانی از شهرداری تهران درخواست کرد تا احداث ایستگاه در منطقه ۱۲ را در اولویت کاری قرار داده و در بودجه سال ۹۹ شهرداری اعتبار لازم برای آن پیش بینی شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: با توجه به نتایج مقدماتی سیاهه انتشار و افزایش سهم آلاینده‌های با منشا غیر شهری، باید مطالعات امکان‌سنجی پایش آلودگی هوا در منطقه شهری تهران در دستورکار شرکت کنترل کیفیت هوا برای سال ۹۹ قرار گیرد. 

 

حسینی میلانی تصریح کرد: باید توجه ویژه‌ای به محور فرودگاه بین المللی امام خمینی داشته باشیم و اندازه‌گیری پارامترهای مربوط به پایش بو نیز در آنجا لحاظ شود.

 

چاپ خبر