با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر
طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی آغاز شد
طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی، صبح امروز در مراسم نکوداشت روز ملی بیمه سلامت، با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر بهداشت و رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان: صبح امروز (دوشنبه ۱۳ آبان ماه) و همزمان با آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت، طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، سعید نمکی، وزیر بهداشت و طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران و جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان سازمان بیمه سلامت ایران در محل سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد. 


براساس این گزارش، هیات وزیران در جلسه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه ‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد بند (الف ماده 70) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه، آیین‌نامه اجرایی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع را تصویب کرد.


دولت مکلف است به منظور تحقق سیاست‌های کلی سلامت، تامین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه‌های سلامت و مدیریت منابع سلامت از طریق نظام بیمه با محوریت وزارت بهداشت، اقدامات لازم را انجام دهد.


همچنین، مطابق قانون برنامه، پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع و سایر ضوابط، براساس آیین‌نامه ‌ای است که به تصویب دولت می‌ رسد، در این طرح و در راستای حمایت از اقشار محروم جامعه انجام بیمه برای دهک های ۱، ۲ و ۳ رایگان می باشد.

چاپ خبر