نمی توان همه را به صورت رایگان بیمه کرد
تاجگردون با بیان اینکه منابع مالی حوزه بیمه سلامت باید منصفانه اخذ شود، گفت: نمی توانیم در حالی که با محدودیت منابع روبرو هستیم، همه را به صورت رایگان بیمه کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، «غلامرضا تاجگردون» در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، گفت: کاهش هزینه های سازمان بیمه سلامت از اقدامات موثری است که در این سازمان صورت گرفته است.

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: پوشش اجباری بیمه سلامت از اقدامات قابل توجه است، در بحث پوشش بیمه ای ما با این موضوعات سر و کار داریم که پول آن از کجا تامین می شود و هزینه کرد ما باید چگونه باشد.

 

وی افزود: پوشش همگانی و اجباری را وقتی بیان می کنیم به معنای این است که برای همه پوشش رایگان داشته باشیم که این امر نمی تواند محقق نشود چرا که با محدودیت منابع روبرو هستیم در حالی که اگر محدودیت منابع نیز وجود نداشته باشد، عاقلانه نیست که همه را به صورت رایگان بیمه کرد و به آنها خدمات ارایه کرد.

 

وی با بیان اینکه تقاضاها برای استفاده از منابع کشور زیاد است، گفت: مهم این است که ما چه کاری می خواهیم انجام دهیم. منابع بیمه سلامت باید به صورت منصفانه جمع آوری شود.

 

تاجگردون خاطرنشان کرد: نباید هزینه های اضافی در حوزه بیمه سلامت داشته باشیم و مردم در حوزه بیمه سلامت باید شاهد رفتار عادلانه باشند.

 

وی گفت: در حوزه بهداشت و درمان در بین 190 کشور دنیا ایران رتبه 90 را به خود اختصاص داد که برای ما خوب است اما کافی نیست.

 

وی افزود: ما در حوزه نظام درمان با چالش های جدی ای مواجه هستیم که یکی از آنها دانشگاه های علوم پزشکی هستند که دارای مشکلات مالی می باشند.

چاپ خبر