رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور:
تشکیل مستمر شورای کانون‌های مساجد به انس بیشتر جوانان با مسجد کمک می‌کند
دکتر ارزانی در حاشیه نشست شورای فرهنگ عمومی استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: شورای کانون‌های مساجد کمک می‌کند تا جایگاه استان در حوزه ارزش‌های دینی و اسلامی و انس جوانان به مسجد را بالا ببرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان؛ حجتالاسلام دکنر حبیب رضا ارزانی امروز (11 آبان) در حاشیه نشست شورای فرهنگ عمومی استان کرمان در جمع خبرنگاران در خصوص تصمیمات شورای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برای تقویت مساجد در زمینه فرهنگ و هنر گفت: مفتخر هستم که امروز در استان کرمان اولین جلسه شورای هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد را تشکیل دادیم که مسئولیت و ریاست کلی این شورا به عهده نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان است و استاندار نائب رئیس است و تمام دستگاه هایی که در مساجد به نوعی ایفای نقش می کنند از اعضای این شورا هستند.

 

رییس ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه گفت: این شورا هر سه ماه یکبار تشکیل می شود و در جلسه، برنامه های فرهنگی و هنری که قرار است در حوزه مسجد صورت گیرد ساماندهی می کند.

 

وی بیان داشت: طبیعتاً تمام اعضای شورا کمک می کنند برای اینکه جایگاه استان را در حوزه ارزش های دینی و اسلامی، انس جوانان به مسجد و با ارزش های دینی و رفت و آمد بیشتر به مسجد بالا ببرند.

 

ارزانی در ادامه افزود: تمام فعالیت هایی که کانون ها در حوزه مسجد انجام می دهند رتبه بندی می شود و این رتبه ها را در سامانه بچه های مسجد می توان مشاهده کرد که این سامانه به لحظه است یعنی هر کانون در هر قسمت استان که فعالیت دارد می تواند فعالیت خود را در قالب امتیاز ببیند و با کانون های همجوار خود مقایسه کند.

 

وی خاطرنشان کرد: این طرح کمک می کند در یک قالب زیبا از فضای مجازی برای تقویت ارزش های دینی و معنوی استفاده شود.

 

 

 

 

چاپ خبر