امام جمعه گرگان:
​بیشترین زائران خارجی اربعین ایرانی بودند/ علما به شبهات دینی فضای مجازی پاسخ دهند
آیت الله نورمفیدی ضمن تشکر از عوامل اربعین و دولت عراق و آیت الله سیستانی گفت: بیشترین زائران خارجی در اربعین ایرانی ها بودند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «آیت الله سید کاظم نورمفیدی» امروز (جمعه ۳ آبان) در خطبه های نماز جمعه  اظهار کرد: باید ائمه اطهار(علیهم السلام) را در زندگی الگوی خود قرار دهیم و از منش آنها درس بگیریم.


امام جمعه گرگان ادامه داد: انسان باید در برابر مشکلات بردبار باشد و نسبت به برخی موارد تدبر و حلم داشته باشد.


آیت الله نورمفیدی گفت: ائمه از هر فرصتی برای نشر معارف اسلامی استفاده می کردند و در دوران امام صادق(علیه السلام) و امام باقر(علیه السلام) فضای بهتری وجود داشت و می بینیم که بیشترین روایت ها از این معصومین است.


وی گفت: در دوران ولیعهدی امام رضا(علیه السلام) مامون عباسی به دنبال این بود که امام رضا(علیه السلام) را به چالش بکشد و لذا محافل علمی تشکیل می داد و امام رضا از این مناظره ها برای نشر معارف اسلامی استفاده کرد‌.


امام جمعه گرگان متذکر شد: حوزه های علمیه نیز باید از امام رضا(علیه السلام) تاسی کنند و با مناظره های علمی نسبت به شبهاتی که در فضای مجازی نسبت به پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه اطهار(علیهم السلام) می شود پاسخ بدهند.


آیت الله نورمفیدی افزود: این شبهات در فضای مجازی به گونه ای است که جوانان ما به آسانی آن را می پذیرند و از اعتقادات خود دست می کشند.


وی گفت: اعتقاد نداریم درب چنین مناظرات و شبهاتی بسته شود ولی علمایی چون شهید مطهری به میدان بیایند و نسبت به این شبهات پاسخگو باشند.


نماینده ولی فقیه در استان گلستان یادآور شد: باید حوزه های علمیه به امام رضا(علیه السلام) تاسی کنند و از مناظره ها نترسند و همچنین مسلمانان نیز از علما و حوزه های علمیه خود باید این مهم را مطالبه کنند‌.


آیت الله نورمفیدی ضمن تشکر از عوامل اربعین و دولت عراق و آیت الله سیستانی گفت: بیشترین زائران خارجی در اربعین ایرانی ها بودند و علم امام حسین(علیه السلام) را پس از ۱۴۰۰ سال برافراشته نگاه داشتند.

چاپ خبر