مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان:
اسکلت ۳۶۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده ساخته شده است
زمانی نژاد با بیان اینکه ۳ هزار و ۶۰۰ واحد نیز اسکلت آن ساخته شده، گفت: تا پایان سال امیدواریم کار ساخت واحدهای خسارت دیده از سیل به پایان برسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان، «محمدتقی زمانی نژاد» امروز( سه شنبه 30 مهر) در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در استان بر اساس ارزیابی که در زمان سیل انجام شد  21 هزار و 100 واحد مسکونی از سیل خسارت دیده بود که از این میزان 7 هزار و 400 واحد تخریبی و 13 هزار و 700 واحد تعمیراتی ارزیابی شده است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان ادامه داد: کار تعمیرات واحدهای خسارت دیده از سیل به پایان رسیده و 6 هزار و 530 واحد که در سیل تخریب شده بودند کار پی کنی آن انجام شده و تا کنون 4 هزار و 930 واحد به مرحله فونداسیون رسیده است.

 

زمانی نژاد با بیان اینکه 3 هزار و 600 واحد نیز اسکلت آن ساخته شده است، بیان کرد: تا پایان سال امیدواریم کار ساخت واحدهای خسارت دیده از سیل به پایان برسد.

 

وی تاکید کرد: مبلغ 12 میلیون تومان در شهرها برای اجاره مسکن برای واحدهای تخریبی در نظر گرفته شده و کسانی که در مناطق سیل زده در چادر هستند کار ساختمان آنها در مرحله آخر و نازک کاری است و گرچه این مبلغ در اختیار آنها قرار گرفته و می توانند در سطح شهر منزلی را اجاره کنند و در چادر نباشند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان تاکید کرد: افرادی که در سیل خسارت دیدند مبالغی بلاعوض و بخشی تسهیلات دریافت کردند تا به تعمیر و بازسازی منزل خود اقدام کنند که این تسهیلات سرجمع برای واحدهای تخریبی در سطح شهرها  65 میلیون تومان بوده که 34 میلیون تومان نیز بلاعوض در اختیار این افراد قرار گرفته است.

 

چاپ خبر