رئیس جمعیت هلال احمر آزادشهر خبر داد؛
تشکیل تیم های امداد و نجات روستایی در سطح روستاهای آزادشهر
خاتمی گفت: تیم های امداد و نجات روستایی در سطح تمامی روستاهای سطح آزادشهر راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی امروز به همت جمعیت هلال احمر شهرستان آزادشهر در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

این کارگاه آموزشی یک روزه با حضور دهیاران و اعضا شوراهای اسلامی بخش مرکزی و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان آزادشهر برگزار شد.

 

فرماندار آزادشهر در این جلسه با اشاره به ضرورت و اهمیت این کارگاه آموزشی گفت: کارگاه یک روزه امداد و نجات برای دهیاران و اعضای کمیسیون بحران آزادشهر است که در این کارگاه، آموزش های لازم را می بینند.

 

«سید رسول حسینی» افزود: در این کارگاه های آموزشی آمادگی های جسمانی و لجستیکی و به روزرسانی آموزش ها در دستور کار قرار می گیرد.

 

وی تصریح کرد: شهرستان آزادشهر در کریدوری قرار گرفته که احتمال بلایای طبیعی اعم از سیل، رانش، زلزله و ... در آن وجود دارد لذا نسبت به آموزش نیروها در مواقع بحران اهتمام ویژه‎ ای داریم.

 

فرماندار آزادشهر تأکید کرد: به طور قطع آموزش های این چنینی در بهبود شرایط اثرگذار است و در کنار این آموزش ها، مانوری طی دو ماه آینده برگزار خواهد شد.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آزادشهر در حاشیه این جلسه اظهار کرد: کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی در شهرستان ها برنامه های مختلفی را دنبال می کند.

 

داود خاتمی ادامه داد: از آنجایی که برنامه‎های مختلفی را در گذشته ساماندهی کردیم و همچنین با توجه  به فرا رسیدن فصل سرما جزو نخستین شهرستان‎ها در سطح کشور هستیم که تیم های امداد و نجات روستایی را در سطح تمامی روستاهای سطح آزادشهر راه اندازی کردیم.

 

وی گفت: با بهره گیری از دهیاران، اعضای شورا و تیم های امدادی آمادگی کامل وجود دارد تا در صورت وقوع حادثه امکانات اولیه به عنوان تیم های پیشرو انجام شود.

 

خاتمی یادآور شد: در این جلسه دستگاه های عضو کارگروه را فراخوان کردیم تا ضمن بهره مندی از کارگاه آموزشی، از لحاظ نیروی انسانی و لجستیک آمادگی لازم را دارا باشند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آزادشهر بیان کرد: کارگاه آموزشی امداد و نجات یک روزه است و ادامه آن در تمامی روستاهای شهرستان آزادشهر برگزار خواهد شد.

چاپ خبر