مدیرکل هماهنگی امور ستادی و ریاست کانون های مساجد کشور:
شناسایی و پرورش نیروهای خلاق انقلابی از وظایف کانون های مساجد است
حجت الاسلام ارزانی با بیان اینکه بیش از ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور داریم که ۱۳ هزار کانون روستایی و عشایری هستند، گفت: شناسایی، کشف و پرورش نیروهای خلاق انقلابی از وظایف کانون های مساجد است.

حجت الاسلام «امیر ارزانی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد گفت:یکی از اتفاق های خوبی که در دوره مدیریت جدید ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور رقم خورده، ابلاغ اساسنامه کانون های مساجد با هدف احیای نقش واقعی فرهنگی، آموزشی، هنری و تبلیغی مساجد، تربیت و رشد نیروهای متعهد انقلابی و کارآمد در حوزه فرهنگ و هنر، توسعه فرهنگ اصیل اسلامی در شهرها و روستاهای کشور و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان توسط رئیس شورای انقلاب فرهنگی است.

 

مدیرکل هماهنگی امور ستادی و ریاست کانون های مساجد کشور اظهارداشت:افرادی که در اساسنامه عضو شورای هماهنگی کانون های مساجد استان هستند و به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده شامل نماینده ولی فقیه، استاندار، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی، شهردار مرکز استان، فرمانده بسیج استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان و مدیر هماهنگی ستاد کانون های مساجد استان است.

 

وی افزود: در سال ۹۶ جمعی از دانشمندان حوزه و دانشگاه گرد هم آمدند و با توجه به فعالیت هایی که در ستاد طی ۲۷ سال انجام داده شده، آنها را ارزیابی و در برخی موارد هم نظر سنجی کردند و به یک سند تحول رسیدند که این سند با حضور اعضای شورای سیاست گذاری کانون های مساجد رونمایی شد.

 

حجت الاسلام ارزانی با بیان اینکه همیشه تاکید بر این است تا اتفاقاتی که در ستاد رقم می خورد بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، سند تحول و رهنمودهای وزیر فرهنگ و ارشاد باشد، گفت:۷ بسته پیشنهادی و ۹ بسته عملیاتی در سند تحول وجود دارد و یکی از مواردی که به آن تاکید شده و از وظایف کانون های مساجد به شمار می رود، شناسایی، کشف و پرورش نیروهای خلاق انقلابی است.

 

مشاور رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور با اشاره به اینکه در شب ولادت حضرت فاطمه(س) و امام خمینی(ره) اولین پایتخت فرهنگ و هنر کشور انتخاب می شود، ادامه داد: بر اساس شاخصه های تعریف شده کانون های مساجد استان ۱۱۰ روز فرصت دارند تا فعالیت های خود را در زمینه های مختلف در سامانه بچه های مسجد بارگذاری کنند تا پس از ارزیابی پایتخت فرهنگ و هنر کشور انتخاب شود.

 

وی با تاکید بر اینکه باید با استفاده از ظرفیت ها و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب قدم های خوبی به نفع بچه های مسجد برداریم، ادامه داد:اکنون زمان شکوفایی خبرگزاری شبستان است چرا که در حال حاضر در رده بندی الکسا به رتبه ۴۰۰ رسیده که این یک نقطه قوت است، در حوزه خبرهای تولیدی هم پیشرفت داشتیم و با اجرای طرح «هر مسجد یک خبرنگار» تلاش می کنیم اخبار حوزه مسجد و کانون ها را گسترش یابد.

 

حجت الاسلام ارزانی با بیان اینکه ما در سطح کشور بیش از ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری داریم که حدود ۱۳ هزار کانون روستایی و عشایری و ۱۷۰۰ کانون هم ویژه اهل سنت هستند و نشر اخبار فعالیت های اینها جزء اولویت ها است، گفت:۳۱۳ کانون برتر و نخبه را شناسایی کردیم و به خبرگزاری شبستان و دیگر رسانه ها، حتی رسانه ملی معرفی نمودیم و تا کنون توانستیم ۷۰ مستند از بچه های مساجد تهیه و از شبکه های مختلف تلویزیون پخش کنیم.

چاپ خبر