کمک اهالی مسجد «بارتون» به ساخت سد برای مردم پاکستان
اهالی مسجدی واقع در «بارتون» انگلیس ۱۰ هزار پوند را برای ساخت سدی که نجات‌دهنده زندگی بسیاری از انسان‌ها در پاکستان است، جمع‌آوری کردند.

خبرگزاری شبستان،گروه مسجد و کانون های مساجد به نقل از «derbytelegraph»، مسجدی واقع در «بارتون» انگلیس اقدام به جمع آوری پول برای اقدام خیریه ساخت سد برای مردم پاکستان کرده است.

 

اعضای جامعه بارتون بار دیگر در اقدامی بشردوستانه، 10 هزار پوند را برای سدی که نجات دهنده زندگی بسیاری از انسان ها است،جمع آوری کردند.

 

دولت پاکستان تلاش زیادی را برای جمع آوری حدود 13.2 میلیارد پوند به منظور ساخت سد «دیامر بهاشا» روی رودخانه «ایندوس» انجام داده است.

 

رود سند یا ایندوس، رودخانه بزرگی است که از فلات تبت سرچشمه گرفته و پس از عبور از منطقه جامو و کشمیر، گلگیت و بلتستان، بخش میانی پاکستان را پیموده و در نزدیکی بندر کراچی به دریای مکران می‌پیوندد.

 

سند طولانی‌ترین و پرآب‌ترین رود پاکستان و یکی از سه رود بزرگ شبه‌قاره هند است.

 

اگر این سد ساخته شود، ظرفیت تولید 4500 مگاوات برق را خواهد داشت.

 

ارتفاع این سد 272 متر خواهد بود که آن را تبدیل به ششمین سد مرتفع جهان می کند.

 

حالا مسجد جامع واقع در «Princess Street» موفق به جمع آوری 10 هزار پوند در هشت ماه از طریق کمک های مردمی در بارتون کرده است.

 

مراسمی در این مسجد برای تشکر از افرادی که کمک های مالی برای ساخت این سد ارائه دادند، برگزار شد.

 

در این مراسم «پل واکر» ،از اعضای شورای شهر بارتون هم حضور داشت.

 

وی در این باره گفت: این یک تلاش تاریخی از سوی مردمی است که برای ساخت این سد کمک کردند.

 

واکر تاکید کرد: این سد برای مردم پاکستان بسیار لازم و ضروری است و با بسیاری از مردمی که در بارتون زندگی می کنند و با پاکستان در ارتباط هستند، این اقدام نشان دهنده روحیه خیرخواهی مردم و جوامع در بارتون است.

 

چاپ خبر