وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
۸۰۰ هزار نفر در راه بازگشت از مراسم اربعین حسینی/اختصاص ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زوار
اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۰۰ هزار نفر در عراق هستند که تا ۲ روز دیگر به ایران باز می گردند، گفت: ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت آسان‌تر آنها درنظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز (شنبه ۲۷ مهر) با حضور در محل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و همراه با وزیر کشور گفت: با توجه به اینکه سفر اربعین پیش بینی ناپذیر است، زوار و مردم آن را برنامه‌ریزی می‌کنند که چه زمانی به این سفر بروند، با ارتباط پیامکی که ستاد مرکزی اربعین با مردم داشت به گونه‌ای کار پیش رفت که این برنامه ریزی ها و عملکرد که مردم و زوار داشتند ارتباط بهتری نسبت به گذشته پیدا کرد.

وی با اشاره به انطباق ۹۰ درصدی ارتباط ستاد اربعین و زائران از طریق پیام کوتاه ادامه داد: به همین دلیل می‌توان گفت این برنامه ریزی جواب داد. حدود ۸۰۰ هزار نفر در عتبات و در حال بازگشت تا  دو روز دیگر هستند.

اسلامی با اشاره به سخنان وزیر کشور مبنی بر استراحت زوار در مرز و رعایت نکات ایمنی در رانندگی گفت: این نکات مورد تایید همه ماست که زائران با ما خستگی رانندگی نکنند.

وی با تشکر از همه کسانی که در حوزه حمل و نقل اربعین حسینی تلاش کردند بیان کرد: ما با حداقل تاخیر در هواپیما مواجه بودیم حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد بیشتر از سال گذشته پرواز داشتیم حدود ۱۰۰ درصد در مسئله قطار از سال گذشته بیشتر بوده است و میزان مسافران در حمل و نقل جاده ای با یک افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری مواجه شده است. 

وزیر راه تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم بهسازی و توسعه پایانه های مرزی و کیفی‌سازی راه‌ها را همچنان ادامه دهیم نه فقط برای اربعین بلکه برای کل ایام مردم بتوانند با رفاهی کامل با ایمنی سفر کنند./

چاپ خبر