نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
راهپیمایی عظیم اربعین تابلویی علیه ظلم و ستم است
آیت الله عبادی راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را تابلویی علیه ظلم و ستم دانست و گفت: اربعین حسینی تابلوی گرایش‌های عدالت‌خواهی در برابر سیستم ‌های ظالمانه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» ظهر امروز (۲۶ مهر) در خطبه های نماز جمعه بیرجند اظهار داشت: بزرگداشت اربعین حسینی با هیچ قلم و زبانی انجام پذیر نیست.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید اینکه محبت اهل بیت علیهم السلام توسط پدران و مادران، به ما رسیده است، افزود: امروز مشاهده می کنیم همین محبت و عشق حسینی، میلیون ها انسان عاشق را با پای پیاده از رنگ و نژادهای مختلف راهی کربلا کرده است.

 

وی ریشه پیاده روی بزرگ اربعین را در عدالت خواهی عنوان کرد و ادامه داد: اربعین حسینی تابلوی گرایش‌های عدالت‌خواهی در برابر سیستم ‌های ظالمانه است.

 

وی بر خودشناسی و بررسی سلامت و ایمان از منظر معنوی تاکید کرد و گفت: یکی از علائم سلامت روح و قلب، داشتن محبت اهل بیت علیهم السلام و مغبوض داشتن بیگانگان است.

 

امام جمعه بیرجند به این موضوع هم اشاره کرد که برخی از مردم نماز و دیگر اعمال عبادی را به جا می‌آورند ولی به دنبال مکتب‌های الحادی گزایش پیدا می کنند که می طلبد مراقبت بیشتری از دل و روح خود داشته باشند؛ چرا که با گرایش به کشورهای بیگانه و یا برخی از مکاتب انحرافی نباید انتظار اصلاح را داشت.

 

وی افزود: منظور از غرب، محدوده‌های جغرافیایی و یا جمعیتی نیست بلکه هر حکومت غربی با سیستم های فرهنگی و سیاسی را شامل می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چاپ خبر