وزیر آموزش و پرورش:
۳۰ درصد مدارس کشور نیاز به ایمن سازی دارند
حاجی میرزایی گفت: ۷۰ درصد مدارس کشور استانداردهای لازم را دارند و ۳۰ درصد مدارس در کشو نیازمند ایمن سازی هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «محسن حاجی میرزایی» صبح امروز(پنجشنبه ۲۵ مهر) در آیین بهره برداری از مدارس آسیب دیده از سیل، برچیدن مدارس خشتی-گلی و جمع آوری بخاری های نفتی غیر استاندارد استان گلستان در مدرسه ایرانشهر گرگان برگزار شد، اظهار کرد: پدیده خیرین برای آموزش و پرورش یک پدیده مبارک است و امیدواریم با همت خیرین قدم های بزرگتری برای نظام تعلیم و تربیت برداشته شود‌.

 


وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ۴۵۲ مدرسه آموزشی بر اثر سیل در استان گلستان آسیب دید و از این میزان ۲۴ واحد نیاز به بازسازی داشته که ۲۰ مورد آن تا کنون انجام شده است‌.

 

حاجی میرزایی تاکید کرد: ۵۲ واحد نیاز به مقاوم سازی نیاز داشت که به همت بلند خیرین و سازمان نوسازی مدارس و مسئولان استانی انجام شده است.

 

وی گفت: ۲۵۰ مدرسه نیاز به تعمیر جزئی داشته که انجام شد و همچنین  ۱۲۸ مدرسه نیاز به تجهیز داشت که این مهم رقم خورده است.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای تعمیر و تجهیز مدارس آسیب دیده بیش از ۹ میلیارد و ۲۰۰ ملیلیون تومان هزینه شده است، تاکید کرد: مهمترین خصوصیات بشر پیشرفت است و آن چیزی که حائز اهمیت است این است که چگونه می توانیم پیشرفت کنیم و موفق شویم.

 

حاجی میرزایی با بیان اینکه اصلی ترین عامل پیشرفت جوامع در تحول انسان ها است، خاطرنشان کرد: کیفیت انسان ها تمایز اصلی بشر را نشان می دهد.

 

وی افزود: حقیقت پیشرفت در کیفیت انسان های یک جامعه نهفته است و این کیفیت در درون آموزش و پرورش شکل می گیرد و آموزش و پرورش خود را مسئول می داند که افراد را برای حضور موثر در کشور آماده کند.

 


وزیر آموزش و پرورش افزود: از ۲۴ مدرسه آسیب دیده در استات عملیات اجرایی ۶ مدرسه تا پایان سال ۹۸ به پایان می رسد و ۱۸ مدرسه دیگر تا پایان مهر سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

 

حاجی میرزایی افزود: ۷۰ درصد مدارس کشور استانداردهای لازم را برخوردار هستند و ۳۰ درصد مدارس در کشو نیاز به ایمن سازی دارند.

 


وی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را نقشه راه دانست و گفت: ایجاد مجتمع های بزرگ آموزشی یکی از سیاست های آموزش و پرورش است که دنبال می کنیم.

 

چاپ خبر