رئیس جمهوری:
آمریکا با تحریم ملت ایران مرتکب جنایت علیه بشریت شد
روحانی گفت: آمریکا با اعمال تحریم ها علیه مردم ایران مرتکب جنایت علیه بشریت و تروریسم اقتصادی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی با بیان اینکه افتخار ما ایثار و فداکاری پزشکان ایرانی می باشد، گفت: ایثار و فداکاری پزشکان ایرانی به مردم آرامش می دهد و ما شاهد کاهش درد مردم در پی اجرای طرح تحول سلامت بودیم که افتخاری برای کادر درمانی ایران می باشد.

 

رییس جمهوری افزود: سن امید به زندگی در بین ایرانیان از 56 سال به 76 سال ارتقا یافته است که بیانگر خدمات پزشکان و تلاشگران این حوزه می باشد.

 

روحانی تصریح کرد: اگر دولت یازدهم و دوازدهم در راستای ایجاد هوای پاک تلاش نمی کرد، هم اکنون سلامت مردم ایران در خطر بود، امروز در تمامی شهرهای بزرگ ایران استفاده از بنزین و گازوییل یورو 5 را شاهد هستیم که تضمینی برای سلامت مردم می باشد.

 

رییس جمهوری تاکید کرد: در همه حوادث پزشکان و پرستاران ما در خط مقدم حضور داشتند و ما در زمان جنگ تحمیلی نیز شاهد بودیم برخی پزشکان ما در بیمارستان های صحرایی و در هفت کیلومتری خط مقدم در کنار رزمندگان بودند.

 

وی با بیان اینکه در همه حوادث طبیعی همانند طوفان، سیل و زلزله کادر درمانی از اولین گروه هایی هستند که برای نجات مردم پیش قدم می شوند، گفت: پس از زلزله کرمانشاه در طی 48 ساعت بعد از آن 300 عمل جراحی توسط کادر پزشکی انجام شد.

 

وی با بیان اینکه با اجرای طرح تحول سلامت هزینه درمان در شهرها 10 درصد و در روستاها 5 درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: در شرایط تحریم شاهد این هستیم که سه میلیون و 500 هزار نفر به کربلا و عراق اعزام شده اند که این مسئله نشان از نشاط روحی و جسمی مردم دارد و ترامپ باید متوجه شود که پاهای ما قوی است.

 

 

چاپ خبر