استاندار قزوین:
بزرگترین معضل جامعه گرایش برخی جوانان به سمت مواد مخدر است
جمالی پور گفت: امروزه بزرگترین مشکل و معضل جامعه، گرایش برخی جوانان به سمت مواد مخدر است و به همین دلیل پیشگیری و آگاه سازی جوانان به پدیده شوم اعتیاد از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، «هدایت الله جمالی پور» در ششمین نشست شورای مبارزه با مواد مخدر استان قزوین بیان کرد: باید در سطح جامعه، ‏اعتیاد به عنوان یک معضل عمومی مطرح و در مقابل، مبارزه با آن به یک خواسته ‏عمومی تبدیل شود.

 

استاندار قزوین ادامه داد: برای این منظور باید اعتیاد از نظر مردم به یک ضد ارزش اساسی تبدیل شود ‏که برای رسیدن به این هدف، کار فرهنگی می‌ تواند بسیار موثر باشد.

 

وی عنوان کرد: اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهم ترین معضلات اجتماعی است که عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای جامعه محسوب می شود و این مسئله باید به طور مداوم تشریح و تبیین شود.

 

جمالی پور تصریح کرد: امروزه بزرگترین مشکل و معضل جامعه، گرایش برخی جوانان به سمت مواد مخدر است و به همین دلیل پیشگیری و آگاه سازی جوانان به پدیده شوم اعتیاد و همچنین آگاهی بخشی خانواده در برخورد با این معضل، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وی اضافه کرد: ما امروز در معرض جنگ سختی به نام‌ جنگ نرم که ماهیت آن شناخته شده نیست، قرار داریم و گاهی از آن غفلت می کنیم در حالی که نباید از تلاش دشمن برای در دام اعتیاد انداختن جوانان خود به سادگی عبور کنیم.

 

استاندار قزوین تأکید کرد: متاسفانه در سال های گذشته با تمام تلاش های صورت گرفته این پدیده شوم ریشه کن نشده و حتی میانگین سنی اعتیاد هم کاهش یافته است.

 

وی افزود: نباید خودمان را در این خصوص معطل بودجه کنیم و دستگاه هایی مانند آموزش و پرورش، باید معلمان را در این خصوص حساس کند.

 

جمالی پور با اشاره به آمار اعتیاد در کشور گفت: آمارهایی که در این زمینه اعلام می شود  فراتر از اینها است و  باید عظم جدی برای ریشه کنی اعتیاد به وجود آید.

 

وی یادآور شد: باید تلاش کنیم تا با آگاه سازی جامعه و عمومی کردن مقابله با مواد مخدر از گرفتار شدن افراد جلوگیری کنیم.

چاپ خبر