امام جماعت مسجد جامع نبی اکرم(ص):
پیاده‌روی اربعین پیام صلح و مهربانی مسلمانان را به جهانیان می رساند/ نقش مهم مسجدی‌ها در تبیین ابعاد مختلف اربعین
آیت‌الله نجفی با اشاره به اینکه جهان تشنه معارف دینی است، گفت: پیاده‌ روی با شکوه اربعین حسینی توانسته پیام صلح، دوستی و مهربانی مسلمانان را به جهانیان مخابره و به تنهایی کار صدها رسانه را در خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمنان در تخریب اسلام انجام دهد.

آیت ‌الله «ضیاءالدین نجفی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با بیان اینکه الطاف خفیه الهی همیشه شامل حال مسلمانان بوده است، اظهار کرد: درحالی که دشمنان تبلیغات زیادی علیه اسلام در جهان به راه انداخته و مسلمانان را طرفدار خشونت و ترور معرفی می کردند، دست خدا به یاری آمد و با شکل گیری پیاده روی با شکوه اربعین حسینی، جهانیان با واقعیت مکتب اسلام آشنا شدند.

 

امام جماعت مسجد جامع نبی اکرم(ص) (واقع در تهران، خیابان پیروزی، بلوار نبرد شمالی، خیابان نبی اکرم) افزود: پیاده روی با شکوه و ماندگار اربعین حسینی توانسته پیام صلح، دوستی و مهربانی مسلمانان را به جهانیان مخابره کند و این رویداد ارزشمند کار صدها رسانه را در خنثی کردن نقشه های شوم دشمنان به تنهایی و به خوبی انجام می دهد.

 

وی اضافه کرد: اربعین حسینی دیگر متعلق به شیعیان نیست بلکه حرکتی است که تمام آزادگان و عدالت خواهان جهان این رویداد را متعلق به خود می دانند و به همین دلیل هر سال جمع بیشتری از غیر مسلمانان در این حماسه انسانی شرکت می کنند.

 

نجفی ادامه داد: پیاده روی اربعین حسینی در توسعه ارزش ها و آموزه های دینی نقش بسیار مهمی ایفا کرده است و در همین راستا هر سال شاهد اجرای برنامه های اعتقادی و فرهنگی بیشتری در مسیر این رویداد عظیم هستیم. دستگاه ها و نهادهای مختلف نیز در این زمینه بسیار خوب عمل کرده اند.

 

وی با بیان اینکه جهان تشنه معارف دینی است، تاکید کرد: تداوم حرکت صلح جویانه و محبت آمیز پیاده روی اربعین حسینی به زمینه سازی ظهور منتهی می شود، بنابراین مبلغان دینی، مداحان، نویسندگان و اصحاب رسانه باید ابعاد مختلف این حرکت عظیم و کم نظیر و حتی بی نظیر در تاریخ بشریت را برای جهانیان تبیین کنند.

 

امام جماعت مسجد جامع نبی اکرم (ص) در ادامه به نقش مهم مساجد در تبیین جایگاه اربعین حسینی برای زمینه سازی ظهور اشاره کرد و گفت: ارتفای شور و شعور مردم نسبت به ابعاد مختلف این حرکت ماندگار از وظایف مسجدی ها و هیاتی ها است.بنابراین باید با هیجان عمومی مردم با بصیرت و تعمیق باورهای دینی و انقلابی همراه شود تا اربعین علاوه بر دل ها در قلب های افراد نیز حاکم شود.

چاپ خبر