صدور ۸۲ مجوز مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی خراسان شمالی
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: طی نیمه نخست امسال، ۸۲ مجوز مشاغل خانگی برای متقاضیان فعالیت در حوزه صنایع دستی صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی؛ علی عابدی با اشاره به تعداد 61 رشته فعال صنایع دستی در استان، از صدور 82 مجوز مشاغل خانگی برای هنرمندان رشته های مختلف در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.

 

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، هدف از صدور این مجوزها را حمایت از هنرمندان صنایع ‌دستی عنوان کرد و افزود: طی همین مدت، 36 مورد پروانه تولید انفرادی صنایع دستی نیز صادر شده است.

 

وی گفت: فراهم سازی زمینه های تشویق و ترغیب فعالان حوزه صنایع دستی جهت مشارکت موثر و فعال در زمینه های مختلف از برنامه های حوزه معاونت صنایع دستی است.

 

عابدی عنوان کرد: 66 کلاس آموزشی صنایع دستی در نیمه نخست امسال برگزار شده و 571 نفر در این دوره ها آموزش های لازم را دریافت کرده اند.

 

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی افزود: در این دوره ها 17 رشته صنایع دستی به علاقه مندان و فعالان این حوزه آموزش داده شده است.

چاپ خبر