ارائه ۴۰ فرصت سرمایه گذاری خراسان شمالی در جشنواره سرمایه گذاری شرق کشور
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از آماده شدن ۴۰ طرح سرمایه گذاری برای ارائه در جشنواره سرمایه گذاری شرق کشور در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد، حبیب یزدانپناه، ظهر امروز(7 مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که به مناسبت روز گردشگری برگزار شد، با اشاره به اینکه همایش سرمایه گذاری شرق کشور هجدهم مهرماه در مشهد برگزار می شود، گفت: ۴۰ فرصت سرمایه گذاری برای استان در این جشنواره ارائه شده که هتل، اقامت گاه های بوم گردی، بازارچه صنایع دستی و ... از جمله این فرصت های سرمایه گذاری است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی افزود: مجوز هفت پروژه از 40 پروژه شناسایی شده در حوزه گردشگری استان صادر شده و آماده واگذاری به سرمایه گذار است.

 

وی همچنین از اختصاص 10 میلیارد تومان از اعتبارات دور دوم سفر رئیس جمهوری به خراسان شمالی خبر داد و گفت: اختصاص این اعتبارات برای استان های کم برخوردار جهش بزرگی است.

 

یزدانپناه اظهارداشت: اختصاص تسهیلات 9درصدی نیز از دیگر مواردی بوده که طی این سفر مصوب شد تا به سرمایه گذاران این حوزه اختصاص یابد.

 

وی همچنین از کلنگ زنی مجتمع گردشگری در محل روستای بدرانلوی بجنورد با مساحت هفت هکتار طی هفته جاری خبر داد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی در ادامه از واگذاری بند خاکی بش قارداش‌ به سرمایه‌گذار خبر داد و افزود: این پروژه حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و از آنجایی که تکمیل این پروژه در اولویت شرکت آب منطقه ای استان نیست، به جهت پایان ساخت پروژه تمایل برای واگذاری به سرمایه گذار وجود دارد.

 

یزدانپناه اظهار کرد: با تکمیل این بند خاکی می توان پروژه های گردشگری خوبی را در این محل به مرحله اجرا درآورد.

 

وی همچنین به موفقیت اقامت های بوم گردی استان اشاره و خاطرنشان کرد: اغلب اقامتگاه های بوم گردی استان موفق هستند به طوری  که در ایام پایانی هفته ظرفیت آن ها کامل می شود.

 

یزدانپناه  تصریح کرد: هنوز اقامتگاه های بوم گردی استان از ظرفیت های استان نتوانسته اند به طور کامل استفاده کنند که این به دو عامل ضعف در مدیریت از سوی مدیران بوم گردی و کمبود برگزاری دوره های آموزشی از سوی اداره کل میراث فرهنگی برمی گردد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی افزود: در راستای کاوشگری تپه باستانی ریوی و معرفی مناطق گردشگری استان از سفیر آلمان نیز دعوت شده است تا بتوانیم پتانسیل های استان را به خوبی برای گردشگران خارجی بازگو و معرفی کنیم.


 

چاپ خبر