مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی خبر داد:
بازگشت ۶۹۲ دانش آموز به چرخه آموزشی
محمدی گفت: طی سال تحصیلی گذشته ۲۱۰۷ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در استان شناسایی شده که از این تعداد ۶۹۲ دانش‌آموز به چرخه آموزشی بازگشتند.

به گزارش خبرنگار شبستان از ارومیه، «ابراهیم محمدی»، در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی با ماه محرم، ضمن تسلیت این ایام اظهار کرد: قیام امام حسین(ع) نیز یک کار تربیتی در حوزه دین بود و قطعا اثرات این ایام در شروع سال تحصیلی یک سال خوب و بهتری را برای هه را رقم خواهد زد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی سال ۹۸ را با شعار مهر و مهربانی آغاز خواهد کرد و در اول سال جاری اعلام کردیم که سیاست کلی آموزش و پرورش استان منسجم و برنامه‌محور بودن برنامه ها برمبنای سند تحول بنیادین است.

محمدی با بیان اینکه بخشی از کمبود نیروی انسانی از طریق نیروهای حق‌التدریس و شاغلین در استان جبران می‌شود، افزود: ۱۳۰ هزار ساعت در هفته کمبود داریم و ۱۹۷۵ نفر نیروی حق‌التدریس وجود دارد که امسال براساس مصوبه مجلس پرونده بخشی از نیروهای حق‌التدریس بررسی شده و فرآیند جذب به اتمام رسیده است.

این مسوول در ادامه سخنان خود تصریح کرد: از این طریق نیز ۱۶۰۰ نفر جذب خواهند شد و بالغ بر ۳۶۰۰ نفر از نیروهای حق‌التدریس و نهضتی جهت جبران کمبود نیروی انسانی جذب آموزش و پرورش استان خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی عنوان کرد: خوشبختانه در اولین روز مهر سال جاری هیچ کلاس درسی در استان بدون معلم برگزار نخواهد شد و تمامی ساماندهی‌ها در این راستا صورت گرفته و ساماندهی نیروی انسانی را از اول دی ماه سال ۹۷ آغاز کرده‌ایم و برای سال آینده نیز از اول آذر شروع خواهیم کرد.

محمدی در پایان سخنان خود بیان کرد: طی سال تحصیلی گذشته ۲۱۰۷ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در استان شناسایی شده بودند که از این تعداد ۶۹۲ دانش‌آموز امسال به چرخه آموزشی بازگشتند.

 

چاپ خبر