امام جمعه زنجان:
مکتب عاشورایی، راه را در جنگ تحمیلی به رزمندگان نشان داد
امام جمعه زنجان گفت: عامل برتری کشور ما در جنگ تحمیلی، داشتن نیروهای با مکتب عاشورایی بود که راه را برای آنها نشان داده بود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، آیت‌الله «علی خاتمی» ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس اظهار کرد: صدام با حمایت دیگر کشور و با تمام تجهیزات و امکانات به مرزهای ایران حمله کرد.

 

امام جمعه زنجان با بیان اینکه رزمندگان اسلام تنها با توکل به خدا و توسل به مکتب عاشورایی در برابر دشمنان ایستادند، گفت: دفاع مقدس به فرموده رهبری، گنجی برای ایرانیان است.

 

وی با بیان اینکه امام راحل نیز فرموده‌اند ما انقلاب را با دفاع مقدس خود ثابت کردیم، ما شروع‌کننده نبودیم و فقط به‌دنبال دفاع بودیم، ادامه داد: یکی از دستاوردهای هشت سال جنگ تحمیلی فروافتادن نقاب تزویر از چهره استکبار بود.

 

آیت اله خاتمی با یادآوری اینکه جنگ تحمیلی ابهت پوشالی ابرقدرت های غرب و شرق را شکست، گفت: این جنگ به جهانیان ثابت کرد که می توان در برابر زور و زورگویی ایستاد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: خانواده ها باید به نقش خود در بحث امور تربیتی دانش آموزان توجه کنند.

 

آیت‌الله خاتمی بر ضرورت اطلاع رسانی سند بنیادین تحول آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: این سند باید علمی و مفصل اطلاع‌رسانی شود.

 

وی با یادآوری مواضع آمریکا در خصوص ایران در روزهای اخیر افزود: رفتار آمریکایی ها می تواند برای گمراه کردن ما انجام شود.

 

امام جمعه زنجان به فرمایشات رهبری در خصوص برجام اشاره کرد و گفت: امریکایی‌ها به دنبال نشاندن ایران در پای میز مذاکره است تا بگویند که بعد از ۴۰ سال فشار ایران را وادار به نشستن بر پای نیز مذاکرات کرده‌ایم.

 

وی همچنین به آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جهاد در قرآن کریم دری از درهای بهشت معرفی شده است.

 

به گفته امام جمعه زنجان، ملتی که قدرت دفاعی دارد، ذلیل نمی شود؛ دفاع از خود امری ذاتی و فطری است.

 

چاپ خبر