مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان خبر داد
دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز برگزار می شود
جوروند از برگزاری دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز خبر داد و گفت: این جشنواره از ۲۸ آذر و ۴ دی ماه سال جاری در اهواز برگزار می شود.

«محمد جوروند» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز اظهار کرد: دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری خوزستان به منظور توجه جدی به مسئله آب با شعار «آب، طعم زندگی» در آذر و دی ماه سال جاری در استان خوزستان برگزار می شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه این جشنواره رویدادی تاثیرگذار است که در آن توان فرهنگی و هنری کشور، در عرصه تئاتر به نمایش گذاشته می شود افزود: نیازمند تولیدات فرهنگی و هنری در عرصه هایی همچون احیای حیات و زندگی امید بخش انسان و منابع خدادادی هستیم که سال های سال از آن غافل شده ایم.

 

وی با بیان اینکه دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز با رویکردی هدفمند در رویش اندیشه و تفکر جامعه برای حفظ منابع طبیعی برگزار می شود اضافه کرد: این جشنواره می تواند راه و مسیر راهبردی صحیح و مناسبی برای نسل جوان و آینده سرزمین ایران اسلامی نشانه گذاری کند.

 

جوروند تصریح کرد: این جشنواره در پنج بخش مسابقه تئاتر صحنه ای ایران، تئاتر صحنه ای بین الملل، تئاتر خیابانی و محیطی، تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی و مسابقه طرح و ایده نمایشنامه از ٢٨ آذر تا ٤ دی ماه ۱۳۹۸ در کلانشهر اهواز برگزار می‌ شود.

 

وی با اشاره به اینکه این جشنواره با بررسی سلسله چالش های کمبود آب در کشور و ترویج، فرهنگ سازی، حفظ منابع طبیعی و استفاده بهینه از آن تلاش می کند اذعان داشت: در این جشنواره اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران، شورای راهبردی تئاتر خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی شعبه خوزستان همکاری می کنند.

 

وی محورهای مورد تأکید در دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز را شامل توجه خلاقانه به مفهوم شعار سال (رونق تولید) با موضوع جشنواره، نقش آب بر زندگی انسان، پرداختن به تاریخ حیات انسان و تاثیر آب در زندگی جوامع دیروز تا امروز، تاثیر اقلیمی در کمبود و بحران بی آبی در آینده، رفتار جامعه ایران با مسئله مهمی به نام آب، سیره عملی پیشوایان در مصرف بهینه آب، سلسله چالش ها و مشکلات ناشی از کمبود آب، بررسی استفاده نادرست از منابع آب در کشور، بررسی پیامدهای زیست محیطی و اثرات روانی آن بر جامعه، ایجاد گفتمان فرهنگی با محوریت موضوع حیاتی و شرایط اقلیمی کشور با تاکید بر موضوع آب برای تولید آثار نمایشی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی در میان مردم استان خوزستان به همراه ارتقای بینش فرهنگی جامعه عنوان کرد.

 

وی از برگزاری بخش تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی این جشنواره خبر داد و تصریح کرد: این بخش به صورت غیررقابتی است و نمایش های کودک و نوجوان و عروسکی با نگاه بدیع، منطبق بر رویکردها و محورهای موضوعی فراخوان و ایده های اجرایی خلاقانه به صورت صحنه ای مدنظر خواهد بود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه آثاری که با شیوه های اجرایی خلاقانه و مبتکرانه تولید شده باشند در اولویت پذیرش خواهند بود ابراز کرد: انتخاب آثار بخش کودک و نوجوان و عروسکی از طریق ستاد برگزاری جشنواره انجام می شود و سقف پذیرش اثر در این بخش پنج نمایش است.

 

وی تاکید کرد: هنرمندان علاقه مند حداکثر تا تاریخ ٢٠ آبان ١٣٩٨ می توانند پنج حلقه سی دی تصویری نمایش خود به همراه سایر مدارک مندرج در فراخوان را به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

 

دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز در خوزستان، اهواز، امانیه، خیابان فلسطین، کدپستی٤٨٣ ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، طبقه سوم، دبیرخانه دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز قرار دارد و ارتباط با آن از طریق شماره تماس ٠٩١٢٩٥١٤٨٢٠ و نمابر  ٠٦١٣٣٣٦٤٤١٦ و نشانی الکترونیکی  khouz.nama@gmail.com میسر است.

 

چاپ خبر