مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد جنوب کرمان، خبر داد:
قرائت صلوات خاصّه امام سجاد(ع ) با مشارکت کانون‌ها در مساجد جنوب کرمان 
مجید خوبی زاده، گفت: هم زمان با شهادت امام سجاد (ع )، طرح قرائت صلوات خاصّه امام سجاد علیه السلام با مشارکت کانون های فرهنگی هنری  در مساجد سطح جنوب کرمان برگزار می شود.

« مجید خوبی زاده » در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، ضمن تسلیت شهادت امام حسین علیه السلام و یاران با وفای ایشان، گفت: از آنجایی که در آستانه فرارسیدن شهادت امام سجاد علیه السلام قرار داریم بنابراین طرح قرائت صلوات خاصّه امام سجاد علیه السلام با مشارکت کانون های فرهنگی هنری  در مساجد سطح جنوب کرمان برگزار می شود.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد جنوب کرمان، افزود: این طرح از (۲۱ شهریور) هم زمان با شب شهادت این امام بزرگوار آغاز و تا (۳ مهر) ادامه می یابد.

وی، اظهار داشت: امام سجاد ( ع ) در واقعه کربلا و در روزی که امام حسین(ع) و یارانش به شهادت رسیدند، به شدت بیمار بود به گونه‌ ای که پس حمله و آتش زدن خیمه ها، وقتی دشمنان به خیمه امام سجاد (ع) وارد شدند و می‌خواستند او را به قتل برسانند، عده‌ای گفتند: او را همین بیماری که دارد،  کفایت می‌کند.

خوبی زاده، ابراز داشت: پس از واقعه کربلا، اهل بیت امام حسین(ع) را به اسیری گرفته و روانه کوفه و شام کردند، هنگام بردن اسیران از کربلا به کوفه، بر گردن امام سجاد(ع) غُل و جامه طوق مانندی که دست‌ها و گردن را با آن به هم می‌بندند، نهادند و چون بیمار بود و نمی‌توانست خود را بر پشت شتر نگاهدارد هر دو پای او را بر شکم شتر بستند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد جنوب کرمان، افزود: بعد از این که اسرا را به کوفه بردن ابن زیاد نامه ای نوشت به یزید که با اسرا چه کار کند که دستور داده شده اسرا به شام فرستاده شوند، امام سجاد (ع) پیام عاشورا را به شام برد و خطبه ای آتشین ایراد کردند.

 

 

چاپ خبر