مدیرکل آموزش و پرورش لرستان:
فضای آموزشی مناطق سیل زده برای آغاز سال تحصیلی آماده می شود
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، از تلاش برای آماده سازی فضای آموزشی مناطق سیل زده لرستان، افزود: مدارسی که تا قبل از آغاز سال تحصیلی تکمیل نشود، در کانکس تشکیل کلاس خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، « رضا زینی وند مقدم»، امروز(20 شهریور) در جمع خبرنگاران، افزود: سیل 12 فروردین خسارت ها زیادی در عرصه فضای آموزشی استان بویژه در شهرستان های پلدختر، چگنی و کوهدشت داشته است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اظهار داشت: با همکاری خیرین، گروه های جهادی و اعتباردولتی تاکنون اقدامات خوبی برای تعمییر و بازسازی مدارس خسارت دیده از سیل انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه کار تعمییر برخی مدارس تکمیل و برخی دیگر در دست اقدام است، بیان کرد: تلاش می شود در سایه فعالیت شبانه روزی مدارس تعمییری تا قبل از آغاز سال تحصیلی تکمیل شوند.

 

زینی وند، با اشاره به اینکه برخی مدارس نیاز به تعمییر اساسی و احداث داشته اند، افزود: با توجه به حجم کاری این مدارس، در صورت آماده نشدن تا قبل از ساال تحصیلی، کلاس های درس این مدارس در کانکس برگزار خواهد شد.

 

وی بیان کرد: در این راستا با همکاری نوسازی مدارس استان و گروه های خیرین کانکس های بزرگ تهیه شده است و قبل از آغاز سال تحصیلی تحویل مداری می شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، با بیان اینکه  اول مهر هیچ دانش‌آموزسیل زده استان بدون کلاس درس نخواهد بود، اظهار کرد: مراسم آغاز سال تحصیلی در مناطق سیل زده استان با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

 

گفتنی است، در سیل 12 فروردین ماه امسال 113 مدرسه در استان لرستان تخریب و 330 مدرسه آسیب دیده اند.

چاپ خبر