مسئول دفتر نمایندگی دفتر ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:
نخستین دستاورد فلسفه روز عاشورا مظلومیت است
دشتی با بیان اینکه نخستین دستاورد فلسفه روز عاشورا مظلومیت است که خداوند دستور داد امام حسین (ع) ایجاد مظلومیت کند، افزود: مظلومیتی که در آن قهرمانان مظلوم شدند به معنی ذلت نیست چرا که این مظلوم واقع شدن جامعه را به حرکت در می آورد.

به گزارش خبرگزاری شبستان  از بوشهر،حجت الاسلام حسین دشتی، مسئول دفتر نمایندگی دفتر ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر روز چهارشنبه (۲۰ شهریور) در جمع عزاداران حسینی با بیان اینکه، امام حسین (ع) هر وقت که دشمنان متعرض حرم اهل بیت (ع) در کربلا می شدند بی درنگ برای دفاع از حرم به حرکت در می آمد اظهار داشت: امام حسین (ع)خود به خوبی می دانست در این نبرد شهید خواهد شد با این وجود به همراه خانواده وارد میدان شد  تا کربلا و قیام را به آنها نشان دهد.

 

حجت الاسلام با اشاره به اینکه واقعه کربلا فصل سختی بر شهدا نبود و مصیبت ها  بر اهل بیت و اسیران دشت کربلا بود که عصر عاشورا پس از شهادت امام حسین(ع) ، حرم آل الله بر سر راه مصیبت های بزرگ قرار گرفت، تصریح کرد: مصیبت سخت در بعد از روز عاشورا است که آل الله در میان دشمن محاصر شد و تاریکی شب در دل  یتیمان و بازماندگان دشت کربلا قرار گرفت.

 

مسئول دفتر نمایندگی دفتر ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر  با بیان اینکه  امام حسین(ع) در جواب اینکه چرا دست زن و فرزندان را گرفته و به کربلا برده است فرمود ماموریت من این بوده است، ادامه داد: اما این  جواب در بعد تحلیلی دلایل زیادی دارد و بسیاری معتقدند چنانچه اسارت زینب نبود پیام  فسلفه روز عاشورا به جهانیان نمی رسید.

 

وی با تاکید بر اینکه نخستین دستاورد فلسفه روز عاشورا  مظلومیت است که خداوند دستور داد امام حسین (ع) ایجاد مظلومیت کند، اظهار داشت: مظلومیتی که در آن قهرمانان مظلوم شدند به معنی ذلت نیست چرا که این مظلوم واقع شدن جامعه را به حرکت در می آورد.

 

دشتی یادآورشد: برای نمونه مظلومیت هشت سال دفاع مقدس، انقلاب ما را به تمام جهان صادر کرد به نحوی که همگان استقامت ما را تحسین کردند.

 

مسئول دفتر نمایندگی دفتر ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر  ادامه داد: مظلومیت، ما را در جامعه جهانی الگوی قرار می‌دهد که از نمونه آنها می‌توان به شهادت شهید محسن حججی در جریان داعش اشاره کرد.

 

وی افزود: این شهید کل ایران و حتی جهان را برای مقابله با داعش به حرکت درآورد و زمینه‌ساز نابودی داعش شد به نحوی که بر اساس برخی دیدگاه ها شهید حججی بیشترین اثر را در نابودی داعش ایفا کرد.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه درسپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به اینکه دیدگاه دینی و مذهبی اسلام نسبت به زن یک دیدگاه متفاوت نسبت به تمام دیدگاه های استبدادی، غربی و هر دیدگاه دیگر در این مورد است، تصریح کرد: آنجا که غرب پرچمدار حقوق زن است این یک پرچم انحرافی است که به ما حق و حقانیت زنان را ارائه نمی دهد.

 

وی تاکید کرد: در اسلام ماموریت طبیعی و فطری که خداوند بر عهده زن گذاشته در اولویت نخست تربیت فرزند و خانواده داری و همچنین استحکام بنیان خانواده است.

 

دشتی با تاکید بر اینکه در آنجا که زن بین استحکام بنیان خانواده یا اشتغال بیرونی تردید داشته باشد توصیه اسلام استحکام بنیان خانواده است افزود: چنانچه زن در جامعه حضور پیدا می‌کند هیچ اشکالی ندارد اما باید به تاسی از حضرت فاطمه (س)در جامعه حضور داشته باشند و به گناه و ابتذال آلوده نشوند.

 

دشتی اظهار کرد: جامعه غربی به جای رفته که بنیان خانواده روز به روز متزلزل تر می‌شود و  سبک زندگی زندگی مجردی ترویج یافته است.

 

چاپ خبر