نمایده خبرگان رهبری نقل می کند؛
شهید مدنی چگونه به مبارزات نواب صفوی پیوست
آیت الله شبستری گفت: شهید مدنی بخش زیادی از کتب خود را برای کمک به شهید نواب صفوی فروخت تا مقدمات جهاد علیه رژیم شاهنشاهی را فراهم کند.

آیت الله «محسن مجتهدشبستری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز که به مناسبت فرا رسیدن بیستم شهریور سالروز شهادت آیت الله سیداسدالله مدنی، امام جمعه تبریز ترتیب یافت، اظهار داشت: شهید آیت الله مدنی از یاران راستین امام خمینی(ره) در جریان مبارزات علیه رژیم ستمشاهی بود.

نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که شهید مدنی به مصداق سخن شهید آیت الله سیدمحمد باقر صدر، ذوب شده در امام خمینی(ره) بود، خاطرنشان کرد: شهادت آیت الله مدنی در محراب نماز نشانه‌ای از عظمت شخصیت این عالم انقلابی بوده است.

امام جمعه سابق تبریز ادامه داد: شهید مدنی از نظر علمی و فقاهت نیز صاحب نظر و دارای مراتب عالی حوزوی بود؛ آن عالم وارسته همچنین معلم تقوا، اخلاق و مجاهد در راه خدا و نیز از فضلا و طلاب انقلابی بود که برای حمایت از مبارزان علیه رژیم طاغوت اقدامات ارزشمندی داشته است.

وی با بیان این‌که شهید مدنی بخش زیادی از کتب خود را برای کمک به شهید نواب صفوی فروخت تا مقدمات جهاد علیه رژیم شاهنشاهی را فراهم کند، گفت: شهید مدنی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مانند سرباز اسلام همیشه با افکار و اندیشه‌های انحرافی مبارزه می‌کرد.

آیت الله شبستری افزود: اگر بخواهیم شهید آیت الله مدنی را بهتر بشناسیم باید او را جزو ابرار و اولیای الله بدانیم، آن عالم وارسته علاوه بر مقام علمی و فقهی بسیار بالا، از لحاظ زهد، تقوا و معنویت نیز دارای مدارج بسیار بالایی بود، چنانکه فقیهی ساده زیست بود و سال ها برای پیروزی انقلاب مبارزه کرد.

وی با بیان این‌که شهید مدنی بارها در مسیر مبارزاتی خود تبعید شد، گفت: تجلیل از مقام شهید آیت الله مدنی در حقیقت قدردانی از فضایل اخلاقی است؛ از دیدگاه مفاهیم عالی قرآن و اهل بیت؛ شهادت توفیق الهی برای اولیای خداست که باب آن به روی بندگان صالح الهی گشوده می شود.

چاپ خبر