امام جمعه تبریز:
شهید مدنی؛ فقیهی ساده زیست و مردمی بود
حجت الاسلام والمسلین آل هاشم با اشاره به فضیلت های اخلاقی و اجتماعی دومین شهید محراب، گفت: شهید مدنی؛ فقیهی ساده زیست و مردمی بود.

حجت الاسلام والمسلین «سیدمحمدعلی آل هاشم» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز که به مناسبت فرا رسیدن بیستم شهریور سالروز شهادت آیت الله سیداسدالله مدنی، امام جمعه تبریز ترتیب یافت، اظهار داشت: شهید مدنی در تعبیر امام خمینی(ره) به عنوان اسوه و معلم اخلاق شناخته می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان این‌که شهید مدنی؛ فقیهی ساده زیست و مردم دار بود، خاطرنشان کرد: آن عالم وارسته که مجاهدت بسیاری در پیروزی انقلاب اسلامی داشته؛ الگویی تمام عیار برای روحانیت مبارز است، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی که همواره خدا، احکام قرآن، توصیه های اهل بیت و رضایت ولایت فقیه را مدنظر داشت.

وی با اشاره به فضیلت های اخلاقی و اجتماعی دومین شهید محراب، تصریح کرد: این شهید والامقام، فقیه با بصیرت و زمان شناسی بود که شهادتش منجر به عزت اسلام و انقلاب شد؛ شهید آیت الله مدنی جزو کسانی بود که با بذل جان خود در راه اسلام سبب عزت و ترویج دین خدا شد.

امام جمعه تبریز با بیان این‌که آیت الله شهید مدنی ذوب در ولایت بود و سال ها قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان مجاهدی نستوه و خستگی ناپذیر شناخته شد، گفت: بدون تردید شهادت آیت الله مدنی عزت، سربلندی، صلابت و تثبیت نظام جمهوری اسلامی را منجر شد.

حجت الاسلام والمسلین آل هاشم با تأکید بر شناخت سیره و اصول مبارزاتی شهید مدنی برای مقابله با توطئه های روزافزون دشمنان نظام اسلامی، ادامه داد: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدای  انقلاب و دفاع مقدس بهترین راهکار مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان است.

وی مهمترین تهدید کنونی علیه نظام جمهوری اسلامی هجمه فرهنگی است، گفت: امروز دشمن قدرت ورود به میدان جنگ سخت را ندارد و با جنگ فرهنگی وارد میدان نبرد شده است، در چنین شرایطی وظیفه نیروهای حزب اللهی در حال حاضر بسیار سنگین و مهم است.

چاپ خبر