رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران :
هیچ مرکز بازپروری برای زنان معتاد متجاهر ایجاد نشده است
سرهنگ بخشنده با انتقاد از دستگاه های متولی جهت عدم ایجاد مرکز بازپروری برای زنان معتادمتجاهر گفت: متاسفانه ۱۵۰۰ زن معتاد متجاهر در کف خیابان ها و نقاط آلوده رها هستند.

سرهنگ «محمد بخشنده» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان در خصوص زنان معتاد متجاهر منع پذیرش گفت: متاسفانه به هیچ عنوان برای زنان معتاد متجاهر در تهران ظرفیتی ایجاد نشده است، ما از این مساله بسیار گله مند هستیم، در حال حاضر 1500 زن معتاد متجاهر در پایتخت دارم که در پارک ها، خیابان ها و نقاط الوده رها هستند و ما راهم درگیر مسایل و مشکلات زیادی کردند.

 

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران تصریح کرد: هر چه ما فریاد می زنیم نه سازمان بهزیستی و نه سازمان های دیگر، این مراکز را در اختیار ما قرار نمی دهند در حال حاضر در مناظق شوش، هرندی و مولوی هیچ مرد معتاد متجاهری دیده نمی شود ولی زنان معتاد فراوان هستند لذا خواهشمندیم دستگاه های متولی یک اقدام عاجل برای جمع آوری این زنان انجام دهند، مساله این است، چرا نباید سازمان های ذی ربط در این زمینه پاسخگو باشند؟

 

وی با بیان اینکه بسیاری از این زنان معتاد متجاهر باردار هستند بیان کرد: بسیاری از آنها هم دارای بیماری هایی از قبیل ایذر و هپاتیت می باشند، بنابراین نیاز است دستگاه های مربوطه از جمله وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  هر چه سریع تر ورود کند.اگر متولی این امر تنها یک دستگاه باشد این مشکلات و عدم همکاری ها نیز وجود نخواهد داشت. اگر همه دستگاه‌ها به وظیفه خود عمل می‌کردند ما امروز معتاد متجاهر در خیابان نمی‌دیدیم اما متاسفانه به خوبی عمل نشد. 

 

 

سرهنگ بخشنده با بیان اینکه پلیس چه کاری می تواند انجام دهد اظهار کرد: کار اصلی پلیس مقابله و مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر است، اما ما در کنار انجام این وظیفه درصدد هستیم تا با راه اندازی این مرکز فضای مناسبی را برای معتادان متجاهر ایجاد کنیم ،قرار بود وزارت بهداشت مرکزی را برای نگهداری زنان معتاد متجاهر فراهم کند که متاسفانه این امر هم  هنوز اجرایی نشده است.

 

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران خاطر نشان کرد: متاسفانه هنوز هیچ مرکز بازپروری ماده 16 برای این زنان در جامعه ایجاد نشده است و 1500 زن معتاد متجاهر در کف خیابان ها رها هستند.

 

وی گفت: با ایجاد مراکز نگهداری زنان معتاد متجاهر می توانیم اقدامات مناسبی برای نگهداری، ساماندهی و اشتغال آنها در جامعه انجام دهیم، چون رها شدن این زنان در کف خیابان ها آسیب های اجتماعی زیادی را متوجه جامعه و خانواده ها می کند که زیبنده کشور ما نیست.

 

 

 

 

 

 

چاپ خبر