امام جمعه زنجان:
عزاداری‌های محرم تا روز عاشورا محدود نشود/ امام حسین(ع) بر اقامه نماز اول وقت تاکید داشتند
امام جمعه زنجان با اشاره به عزاداری های باشکوه مردم در پایتخت شور و شعور حسینی گفت: عزاداری ها تنها به روز عاشورا منتهی نشود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، آیت اله علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز ظهر عاشورا با اشاره به شکوه عزاداری مردم در هشتم محرم اظهار کرد: شهری که در عزاداری‌ها برای امام حسین(ع) الگوست خوشبختانه در برگزاری نماز نیز پیشرو است.


امام جمعه زنجان برضرورت اقامه نماز اول وقت خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) نماز ظهر عاشورا را به جماعت اقامه کردند که این مهم به دلیل تاکید آن حضرت به اقامه نماز اول وقت بود.


نماینده ولی فقیه در استان بر ضرورت اقامه نماز جماعت تاکید کرد و گفت: یکی از صحابه پیامبر اکرم (ص) تنها یک رکعت از اقامه نماز جماعت وی فوت شده بود که به خاطر همین کار یک برده را آزاد کرد و پس از آن از پیامبر اکرم(ص) سوال کرد آیاکافی است یا برده دیگری آزاد کنم اما پیامبر فرمودند اگر کل دارایی دنیا را هم بدهی بازهم جبران نخواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه امروز همه چیز به سرعت مخابره می‌شود، ادامه داد: مراسم عزاداری زنجانی‌ها در ایام محرم جهانی و به الگو تبدیل شده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان زنجان بر ضرورت ادامه عزاداری ها پس از عاشورا تاکید کرد و افزود: تاکید بر هیأت‌های شاخص نیز  براین است که مراسم عزاداری تا شب ۱۴ و ۱۵ باشکوه برگزار شود.

 

وی با تاکید بر اینکه نباید عزاداری‌ها را تا روز عاشورا محدود کنیم، خاطرنشان کرد: باید پس از آن نیز مراسم باشکوه و عظمت برگزار شود.


نماز ظهر عاشورا در همه شهرهای استان و روستای بزرگ زنجان نیز برگزار شد و عزاداران حسینی با تعطیل کردن عزاداری در وقت نماز به یاد آخرین نماز حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) نماز ظهر عاشورا را به جماعت اقامه کردند.

 

چاپ خبر