رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور مطرح کرد:
حجاب اسلامی، مولفه اصلی تداوم انقلاب/محبت اهل بیت(ع) به تنهایی کافی نیست
حجت‌الاسلام ارزانی با بیان اینکه حجاب یکی از مولفه‌های اصلی تداوم انقلاب، جمهوری اسلامی و ارزش‌های دینی است، گفت:‌ محبت حضرات اهل بیت(ع) در دل همه ما هست اما این به تنهایی کافی نیست و باید یک پله پا را فراتر بگذاریم و در مسیر آن بزرگواران باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر «حبیب رضا ارزانی» در جمع عزاداران حسینی در مسجد بهشت اصفهان، انس با قرآن و اهل بیت(ع) را اصل اساسی جامعه اسلامی برشمرد و گفت: اگر با این دو اصل اساسی مانوس باشیم، به سرمنزل مقصود خواهیم رسید.

 

رییس ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور به زیارت‌نامه های خاص امام حسین(ع) در روز عید قربان، عید غدیر، عید فطر و عاشورا اشاره کرد و اظهار داشت: در این زیارت نامه ها ما به حضرت سیدالشهدا(ع) به عنوان دوست خدا و شریک و همتای قرآن سلام می دهیم.

 

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی با تدبیر خود دغدغه تربیت حافظان قرآن کریم را مطرح نمودند، افزود: هر خانواده مسلمان با امام خود عهد ببندد که هر شب همه افراد خانواده در کنار یکدیگر به تلاوت قرآن کریم بپردازند و هر نفر یک صفحه از قرآن کریم را تلاوت کند.

 

حجت الاسلام ارزانی در ادامه به نقشه‌های شوم دشمن در زمینه حجاب اشاره کرد و گفت: دشمن با تمام قوا با استفاده از بازی‌های رایانه‌ای، شبکه‌های اجتماعی و ماهواره به میدان آمده و در تلاش اند که بی‌حجابی را یک امر عادی و معمولی جلوه دهند.

 

وی حجاب را نماد بارز تشیع و اسلام دانست و افزود: حجاب فریضه ای است که با دیگر واجبات (مثل نماز و روزه) تفاوت دارد و به همین دلیل است که در برخی کشورها مثل فرانسه اجازه حضور زنان محجبه در مجامع عمومی و دانشگاهی را نمی دهند.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه حجاب به نوعی تبلیغ دین است، افزود: متاسفانه در جامعه ما حجاب مردها نیز کم کم متفاوت می شود و برخی ارزش ها شکسته می شود.

 

وی حجاب را یکی از اصول ارزشی و ضروری جامعه اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: حجاب یکی از مولفه های اصلی تداوم انقلاب، جمهوری اسلامی و ارزش های دینی است.

 

دکتر ارزانی با بیان اینکه حضور در مجالس عزاداری امام حسین(ع) نشان از محبت مردم به ائمه اطهار دارد، تصریح کرد: محبت حضرات اهل بیت(ع) در دل همه ما هست اما این به تنهایی کافی نیست و باید یک پله پا را فراتر بگذاریم و در مسیر آن بزرگواران باشیم.

 

چاپ خبر