معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی:
بخش خصوصی در پیشرفت کشور در فضای مجازی نقش دارد
معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی بر اهمیت فعالیت بخش خصوصی در فضای مجازی برای پیشرفت کشور در این حوزه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، «عباس آسوشه» در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) گفت: هماهنگی، تصمیم سازی و مواجهه فعال، هوشمندانه و نوآورانه در فضای مجازی از وظایف مرکز ملی فضای مجازی است که این مهم با همکاری فعالان این حوزه در بخش خصوصی محقق خواهد شد.

 

معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به این که همکاری با مرکز گسترش فناوری اطلاعات به عنوان یکی از فعالان حوزه فضای مجازی برای مرکز ملی فضای مجازی حائز اهمیت است گفت: بخش خصوصی باید نسبت به سیاست ها و تصمیم های شورای عالی فضای مجازی کشور به عنوان سیاست گذار کلان این حوزه آگاه باشد تا بتواند برای خدمت رسانی جهت گیری مناسبی داشته باشد. همچنین مگفا می تواند با شناسایی موانع و مسائل این بخش مرکز ملی فضای مجازی را نسبت به هدایت و راهبری بخش خصوصی یاری کند.

 

 آسوشه تاکید کرد: ظهور فناوری های نوین در کشور بر حوزه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی تاثیر داشته بنابراین برای مدیریت هوشمند و کارآمد این حوزه نیاز است تا بخش خصوصی نیز همگام با سازمان ها و نهادهای دولتی حرکت کند.


گفتنی است؛ این تفاهم نامه با هدف ارتقای سطح تعاملات و همکاری های فعال و موثر علمی در زمینه های کاربردهای فناوری نوین همچون بلاک چین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، اقدامات راهبردی و اجرایی در حوزه انقلاب صنعتی چهارم، حکمرانی و رگولاتوری چابک، اطلاع رسانی از پژوهش های انجام شده و پرهیز از موازی کاری و تبادل اطلاعات عملی و پژوهشی امضا شده است.

چاپ خبر