مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران اعلام کرد
بهره‌مندی ۱۱۵۰۰ مسجد و هیئت پایتخت از موقوفات عاشورایی/ ۱۱ شهریور؛ پایان شرکت در طرح «شمیم حسینی»
عبدالهی با اشاره به فعالیت ۱۱ هزار و ۵۰۰ مسجد، حسینیه و هیئت مذهبی فعال در استان تهران، گفت: طرح «شمیم حسینی» به منظور کمک به آنها و نیز مجالس سراسر کشور از محل موقوفات مرتبط، تا یازدهم شهریورماه در ۴۰۰ نقطه از ایران اسلامی اجرا می‌شود.

خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف: «مجتبی عبدالهی» درباره طرح «شمیم حسینی» ویژه ماه محرم گفت: همه ساله سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام محرم طرح بزرگ «بصیرت عاشورایی» را اجرا می کند. امسال طرح  «شمیم حسینی» نیز به برنامه های محرمی سازمان افزوده شده است.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با بیان اینکه این طرح در راستای کمک و توجه به مساجد، حسینیه ها و هیات های مذهبی اجرا می شود، افزود: این طرح در قالب کمک و رفع نیازمندی های مساجد، حسینیه ها و هیات های مذهبی از محل واقفین که نیات آنها مرتبط با روضه امام حسین(ع) و همچنین اطعام عزاداران و نیازمندان است، در حال اجرا است.

 

عبدالهی بیان کرد: طرح « شمیم حسینی» در بیش از 400 بقعه و امامزاده در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمده است و سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در نظر دارد با رفع مشکلات و توجه به نقاط ضعف و قوت، این نمایشگاه ها را در سال های آینده نیز آن برپا کند.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با بیان اینکه در کنار نمایشگاه «شمیم حسینی» غرفه هایی با موضوع عفاف و حجاب، فرهنگسازی و ترویج وقف نیز برپا شده است، افزود: یکی از مهم ترین غرفه های این نمایشگاه، غرفه فرهنگ وقف است که تصمیم داریم به وسیله آن مردم را با فرهنگ وقف که در اسلام توجه ویژه ای به آن شده است، آشنا کنیم.

 

وی تصریح کرد: 11 هزار و 500 مسجد، حسینیه و هیات مذهبی مستمر در تهران و شهرستان های استان تهران در حال فعالیت هستند که می توانند با حضور در این نمایشگاه ها در 18 نقطه از استان تهران، نیازهای خود را رفع و از اقلامی که بعضا تا سقف 45 درصد تخفیف دارد، بهره مند شوند.

 

عبدالهی اظهار کرد: از این 18 نقطه، پنج نقطه مربوط به شهر تهران و 13 نقطه مربوط به شهرستان های استان تهران است.

 

وی اضافه کرد: «امامزاده زید» در شهرک ولیعصر(عج) منطقه 18  تمامی مساجد استان تهران را تحت پوشش خود دارد. «امامزاده پنج تن» لویزان حسینیه ها و هیات های مذهبی شمال شرق تهران را پوشش می دهد. «امامزاده جعفر و حمیده خاتون» واقع در باغ فیض، حسینیه ها و هیات های مذهبی شمال غرب را تحت پوشش دارد. همچنین «امامزاده حسن» حسینیه ها و هیات های مذهبی منطقه جنوب غرب تهران و «بقعه شیخ صدوق» در شهر ری هیئات و مساجد و حسینیه های این منطقه از تهران را پوشش می دهند.

 

وی با بیان اینکه این نمایشگاه ها از ششم شهریور آغاز به کار کرده اند، خاطرنشان کرد: نمایشگاه های مجری طرح «شمیم حسینی» تا 11 شهریور ماه همه روزه از ساعت 9 تا 19 فعال هستند. مهم ترین هدف این نمایشگاه ها که در بیش از 400 بقعه و امامزاده سراسر کشور در حال برگزاری است، ترویج فرهنگ وقف است.

 

چاپ خبر