بزرگترین مجتمع ورزشی و توانبخشی جانبازان در مساحت ۲۸ هزار متر مربع افتتاح می شود
نصیری گفت: بزرگترین مجتمع فرهنگی ورزشی و توانبخشی مختص جانبازان با زیربنای ۲۸ هزار متر مربع در زعفرانیه تهران تا پایان امسال افتتاح می شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، «نادر نصیری» در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بزرگترین مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ویژه جانبازان در تهران تا پایان سال به بهره برداری می رسد، گفت: این مجتمع در زعفرانیه و در زمینی به مساحت 32 هزار متر مربع احداث شده است که زیربنای آن 28 هزار متر مربع می باشد.

 

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ افزود: بنای این مجتمع از سال 92 شروع شده است و تاکنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و 90 میلیارد تومان تاکنون برای احداث آن هزینه شده است.

 

وی با بیان اینکه در کل کشور هفت هزار جانباز 70 درصد داریم، خاطرنشان کرد: 1700 نفر از این جانبازان در تهران و توسط بنیاد شهید تهران بزرگ مورد حمایت قرار می گیرند.

 

وی افزود: چهار آسایشگاه مختص جانبازان در تهران بزرگ قرار دارد و کمیسیون پزشکی بنیاد شهید تهران هر هفته 200 نفر را برای تعیین درصد جانبازی آنها مورد بررسی قرار می دهد.

 

نصیری افزود: در برنامه ششم توسعه تکلیف شده است که دولت مشکل اشتغال همه فرزندان جانباز و شهدا را حل کند و همه دستگاه های دولتی باید 25 درصد از سهمیه استخدامی خود را به فرزندان شهدا و ایثارگر اختصاص دهند و کسانی که مشمول جذب نمی شوند، متناسب با ضابطه طرح ها و منابع بنیاد شهید از محل منابع در جهت اشتغال و کارآفرینی آنها مورد حمایت قرار می گیرد.

 

نصیری خاطرنشان کرد: در حوزه درمان دو سیستم حمایتی برای ایثارگران داریم که مهمترین بحث آن بیمه تکمیلی است که در کل کشور بالغ بر یک میلیون و 700 هزار نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند و بنیاد شهید با بخش های درمان که دارای قرارداد است، نیازمند تامین اعتبار می باشد و بدهکاری بنیاد به بیمه دی به خاطر این است که اعتبار مورد نیاز ما تامین نشده است.

 

وی در خصوص کمک بنیاد شهید به تامین مسکن ایثارگران گفت: ما در زمینه تسهیلات مسکن و وام تکلیفی مسکن ایثارگران هیچ مشکلی نداریم و این وام به ایثارگران زیر 25 درصد نیز پرداخت می شود ولی در حوزه بنیاد مسکن انبوه سازی در دستور کار ما قرار ندارد و انتظار ما از همه دستگاه ها و نهادها کمک کردن و همکاری کردن با بنیاد شهید می باشد.

 

 

چاپ خبر