معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد
تهیه کارویژه محتوایی برای مداحان/ شرکت در طرح «شمیم حسینی» با ثبت‌نام در «بیرق»
حجت‌الاسلام میرمحمدیان با اعلام امکان شرکت هیئت‌های مذهبی در طرح «شمیم حسینی» از طریق ثبت‌نام در سامانه «بیرق»، گفت: کارویژه محتوایی در موضوعاتی همچون خانواده در اختیار مداحان و هیئات مذهبی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «سید ناصر میرمحمدیان» در نشست خبری طرح های ملی «شمیم حسینی» و «مهر تحصیلی» که امروز (دوشنبه، چهارم شهریور ماه) در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، گفت: یکی از اقداماتی که می تواند الگو برای هم افزایی میان مجموعه های فرهنگی در اجرای برنامه های مشترک باشد، طرح «شمیم حسینی» است که با همکاری سازمان های اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی اجرا می شود.

 

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: پس از اعلام سازمان اوقاف و امور خیریه مبنی بر اجرای این طرح و حمایت از هیئت های مذهبی در ماه محرم، سازمان تبلیغات اسلامی نیز برای ساماندهی در اجرای آن ورود کرد.

 

حجت الاسلام میرمحمدیان تاکید کرد: بخشی از ساماندهی در زمینه اجرای این طرح مربوط به اطلاع رسانی به شهرستان ها و استان ها بود که در این زمینه جلسه ای با مدیران و کارشناسان تشکل های دینی برگزار و از طریق شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان در این باره اطلاع رسانی شد.

 

وی افزود: بر اساس این طرح هیئات مذهبی می توانند از طریق سامانه «بیرق» اطلاعاتشان را ثبت کنند. تلاش ما بر آن است که اطلاعات هیئات در زمان مراجعه نمایندگان آنها به فروشگاه و نمایشگاه مستقر در امامزادگان، بررسی و تایید و به نماینده سازمان اوقاف و امور خیریه ارسال شود.

 

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی به فعالیت های فضاسازی و غنی سازی محتوایی هیئات در ایام محرم هم اشاره کرد و ادامه داد: مقرر است مجموعه های دارای کارهای فاخر هنری با هیئات مذهبی مرتبط شوند تا از این هنرها در فضاسازی اسلامی ایرانی هیئت ها استفاده شود.

 

 وی تصریح کرد: با توجه به دیدار مداحان با مقام معظم رهبری و تاکید ایشان به کار روی مسئله خانواده، کارویژه محتوایی برای مداحان و هیئات مذهبی در این موضوع و دیگر موضوعات طراحی شده است.

 

حجت الاسلام میرمحمدیان ادامه داد: همچنین بنا داریم به مسئولین هیئات آموزش های لازم را ارایه دهیم که در این زمینه از ظرفیت 120 استاد بهره می گیریم.

 

وی خاطرنشان کرد: اعزام مبلغ به سراسر کشور یکی دیگر از برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی در ایام محرم است که در حوزه های مختلف از جمله موضوع خانواده انجام می شود.

 

 

چاپ خبر