مکه مکرمه میزبان مسابقه بین المللی حفظ و تلاوت قرآن کریم
مسابقه بین المللی حفظ و تلاوت قرآن کریم در ماه محرم الحرام در مسجد الحرام در مکه مکرمه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از السبق، چهل و یکمین مسابقه بین المللی حفظ، تلاوت و تفسیر قرآن کریم به همت دبیرخانه مسابقه قرآن کریم متعلق به وزارت امور اسلامی و تبلیغات و ارشاد عربستان از هشتم تا 12 محرم الحرام در مسجد الحرام برگزار می شود.

شیخ «دکتر عبداللطیف بن عبدالعزیز آل شیخ» وزیر امور اسلامی و تبلیغات و ارشاد عربستان درباره این مسابقه گفت: این مسابقه قرآنی به منظور تشویق مسلمانان در کشورهای مختلف جهان برای رقابت معنوی در حفظ و تلاوت قرآن کریم و مرتبط کردن مسلمان با کتاب الهی شان انجام می گیرد.

وزیر امور اسلامی و تبلیغات و ارشاد عربستان افزود: تعداد شرکت کنندگان در دوره های گذشته به بیش از شش هزار و 300 رقابت کننده از زمان آغاز این مسابقات در سال 1399 هجری تاکنون رسیده است.

آل شیخ گفت: در چهل و یکمین دوره از مسابقه قرآنی، 146 نفر از 103 کشور جهان در بخش های مختلف قرآنی این مسابقه رقابت می کنند.

وی ادامه داد: دبیرخانه عمومی این مسابقه، همه آمادگی خود را برای میزبانی شرکت کنندگان در این مسابقه به کار گرفته است.

این وزیر عربستانی گفت: متسابقینی که از مراحل اولیه عبور می کنند، کمیته داوران از آنها در مسجد الحرام آزمون قرآنی می گیرند. کمیته داوران این مسابقه متشکل از پنج داور بین المللی متخصص در علوم قرآن کریم است.

وی افزود: این وزارتخانه هرساله براین مسابقه قرآنی که میدانی برای رقابت جهانی حفظ قرآن کریم است، نظارت می کند.

چاپ خبر