مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان سمنان:
تبیین بیانیه گام دوم انقلاب از رسالت های کانون های مساجد است
حجت الاسلام موسوی، به پیشگامی مسجد و ارکان مسجد از پیش از انقلاب تاکنون، اشاره کردوگفت: بار دیگر اعضای کانون ها و اصحاب مسجد به طور قطع در زمینه تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب در قالب بیانیه گام دوم پیشگام خواهند بود.

حجت الاسلام«سید علی موسوی» درگفتگو با خبرنگارخبرگزاری شبستان درسمنان، با اشاره به نقش مساجد در فرهنگ سازی و جریان سازی در جامعه گفت: مساجد نقش مهمی در جریان سازی و فرهنگ سازی دارند، زیرا مهمترین پایگاه حکومت و حاکمیت های دینی هستند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان سمنان، با تاکید براهمیت پیاده سازی گام دوم انقلاب، افزود: بیانیه گام دوم انقلاب با محوریت مساجد و مسجد محوری تبیین می شود.

 

وی تصریح کرد: به جهت روشنگری بیانیه گام دوم انقلاب در خصوص جوانان و نوجوانان و آینده سازان ایران اسلامی تمام همت و تلاش خود را به جد در جهت تقویت، جذب و ارتقاء سرمایه های ارزشمند انقلاب اسلامی به کار بسته ایم و محور تمامی فعالیت ها و اقدامات را مساجد قرار داده ایم، تا هم ابتدا با مسجد پیوندی برقرار کنند و اینکه مساجد را پر بار و پر جنب و جوش کنیم و از این محل مقدس که سنگر اسلام است به نحوه احسن استفاده کنیم.

 

موسوی با اشاره به تصویب تاسیس ستاد عالی کانونهای فرهنگی، هنری مساجد کشور در 18 اسفند سال 1371توسط  شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهارداشت: گسترش و تعمیق فرهنگ روحبخش اسلام و تاکید بر آرمانها و ارزشهای معنوی و فرهنگ اسلامی،گسترش زمینه مشارکت و مباشرت مردم در امور فرهنگی، هنری ، اجتماعی، علمی و ...، زمینه سازی برای جذب وحضور فعالکودکان، نوجوانان و جوانان و نیروهای متعهد در عرصه فعالیتهای فرهنگی و هنری و شناسایی و تربیت استعدادهای درخشان ، ارائه و عرضه فعالیت های فرهنگی، هنری بر اساس موازین و ضوابط اسلامی و ایجاد جاذبه های فرهنگی هنری از جمله رسالت کانون های مساجد است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان سمنان، با تاکیدبر اینکه باید در حوزه کودکان وجذب آنها به مساجد در راستای بیانیه گام دوم انقلاب برنامه ریزی بیشتری انجام شود گفت: این دوران بهترین فرصت برای انسان سازی بوده و زیربنای فکری را میتوان با محوریت مسجد،قرآن واصول دین ساخت.

 

وی مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی را از مهمترین وظایف کانون‌های مساجد اعلام کردوافزود: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد پایگاه مناسبی برای جذب و تربیت جوانان مومن، متعهد و نجات جوانان از مهلکه‌ها و مراکز فساد است به همین دلیل ارکان مساجد و هیئت‌امنا باید در راستای جلب و جذب جوانان و میدان دادن به آنها تلاش کنند.

 

موسوی از فعالیت 258 کانون فرهنگی هنری مساجد استان سمنان خبردادوگفت:در حال حاضر450 مرکز طرح تلاوت نور،162 کتابخانه باز ومخزن دار،16خانه نور،26 کانون ویژه در مساجد استان سمنان وجود دارند.

 

چاپ خبر