مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان خبر داد:
اکران فیلم های جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
احسانی گفت: همزمان با برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودم و نوجوان در اصفهان؛ ۱۰ فیلم این جشنواره بین المللی در همدان اکران می شود.

«احمدرضا احسانی» با بیان این مطلب به خبرنگار شبستان در همدان گفت: همزمان با سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان برخی از فیلم های این جشنواره در همدان اکران می شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان افزود: معرفی آثار برتر سینمای کودک و نوجوان در عرصه ملی و بین‌المللی، زمینه‌سازی برای توسعۀ پایدار و متوازن سینمای کودک و نوجوان ، زمینه‌سازی برای تبادل اندیشه و تعامل دست‌اندرکاران سینمای کودک و نوجوان، صاحب‌نظران و همۀ ارکان زنجیرۀ تولید، عرضه و ترویج صنایع فرهنگی و  تلاش برای ارتقاء کیفی و گسترش ضریب نفوذ سینمای کودک و نوجوان از طریق شناسایی ظرفیت‌ها و بازیابی سرمایه‌های انسانی و فرهنگی از اهداف برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان است.

 

وی بیان کرد: در این دوره آثار مورد توجه مبتنی بر آموزه‌های اعتقادی، اخلاق نیکو، سبک زندگی، احترام به نهاد خانواده و همنوعان، نشاط و شادی، امید و اعتماد به نفس، تلاش برای پیشرفت، مسئولیت پذیری اجتماعی، دوستی با طبیعت و آمادگی مخاطب برای مواجهه با چالش‌های دنیای آینده مورد توجه  قرار گرفته است.

 

احسانی افزود: فیلم های خارجی داستان باغ جادویی به کارگردانی آنتون کرینگز محصول مشترک فرانسه و لوکزامبورگ و غرغرو وارد می شود به کارگردانی آندریاس کوتوریه از مکزیک، جزیره گنج به کارگردانی حمیدرضا لوافی، فیلم اینجا خانه من است به کارگردانی خیرالله تقیانی پور، قطار آن شب ساخته حمید رضا قطبی از برخی فیلم های است که در همدان اکران می شود.

 

وی ادامه داد: بیست و سه نفر به کارگردانی مهدی جعفری، منطقه پرواز ممنوع به کارگردانی امیر داسارگر، تورنادو ساخته سید جواد هاشمی و پویانمایی های جوانمردان اثر علی احمدی و بنیامین ساخته محسن عنایتی نوش آبادی از فیلم های جشنواره بین المللی کودک و نوجوان است که در همدان اکران می شود.

 

احسانی با تاکید بر اینکه فلیم های جشنواره به صورت نیم بها اکران می شود، خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند برای تماشای فیلم های جشنواره، صبح و بعد از ظهر به سینما کانون مراجعه کنند.

 

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۸ مرداد تا چهار شهریورماه  در دو بخش «ملی» و «بین المللی» در اصفهان در حال برگزاری است.

چاپ خبر