شبکه ملی استارت آپ ها در حوزه روستا ایجاد می شود
کلانی گفت: سه برنامه محوری در حوزه استارت آپ های روستایی داریم، که ایجاد شبکه ملی استارت آپ ها در حوزه روستا یکی از برنامه های محوری است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «کامران کلانی» در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره آواها و نواهای روستایی و عشایری و اختتامیه سالن کسب و کار آینده روستا گفت: برگزاری چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر فرصتی فراهم کرد تا در سالن استارت آپ ها شاهد گردهمایی کنشگران، شتاب دهنده ها و سرمایه گذاران شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها باشیم.

 

مدیر کل امور اجتماعی و معاونت توسعه ریاست جمهوری افزود: در سالن کسب و کار آینده روستا استارت آپ هایی در بخش های کشاورزی، شیلات و دامپروری، فناوری های فرهنگی و صنایع خلاق، گردشگری و صنایع دستی، محیط زیست، انرژی و پسماند، سلامت و بهداشت و غذا و تجارت الکترونیک مستقر بودند.

 

وی با بیان اینکه 36 درصد استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و ایده پردازان در حوزه کشاورزی، دامداری و شیلات بودند، افزود: 16 درصد در بخش محیط زیست، انرژی و پسماند، 13 درصد استارت آپ ها در بخش تجارت الکترونیک، 13 درصد در بخش بهداشت، 14 درصد در بخش فناوری های خلاق و 8 درصد نیز در بخش صنایع دستی و گردشگری به ارایه محصولات خود پرداختند.

 

کلانی خاطرنشان کرد: از بین 478 شرکت دانش بنیان و استارت آپ که برای حضور در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر ثبت نام کرده بودند، 76 استارت آپ و شرکت دانش بنیان انتخاب شد که 27 استارت آپ در بخش کشاورزی، دامداری و شیلات بود.

 

وی با اشاره به امضای 13 تفاهم نامه رسمی بین سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی با این استارت آپ ها گفت: برقراری ارتباط خوب بین ارایه دهندگان و خریداران خدمت یکی از ظرفیت هایی بود که در سالن کسب و کار آینده روستا ایجاد شد.

 

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی معاونت توسعه روستایی با بیان اینکه سه برنامه محوری در حوزه استارت آپ های روستایی داریم، تصریح کرد: ایجاد شبکه ملی استارت آپ ها و حوزه روستا یکی از برنامه های محوری در بخش روستایی است که با توجه به تقسیم بندی روستایی شش موضوع را در هر روستا شناسایی کرده ایم که با تشکیل زیرشاخه ها و شبکه استارت آپ ها به صورت منطقه ای استارت آپ هایی برگزار خواهیم کرد.

 

کلانی با اشاره به برگزاری استارت آپ منطقه ای طی سال گذشته گفت: استارت آپ منطقه ای در منطقه یک و به میزبانی قزوین برگزار شد.

 

مدیر کل امور اجتماعی و معاونت توسعه ریاست جمهوری تاکید کرد: حمایت از شتاب دهنده ها و جذب سرمایه گذاران فعال در حوزه روستا از برنامه های محوری معاونت توسعه امور روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری است.

 

 

چاپ خبر