به منظور پاسداشت مقام مبلغین دینی:
چهارمین همایش«طبیب روحانی» در بخش توکهورهشتبندی برگزار شد
چهارمین همایش « طبیب روحانی » به منظور پاسداشت مقام مبلغین و تجلیل از فعالان فرهنگ دینی در مسجد جامع شهر هشتبندی شهرستان میناب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بخش توکهور و هشتبندی، حجت الاسلام « محمد بارانی »، امام جمعه هشتبندی در این همایش با تاکید بر حضور روحانیون در صف اول مسایل دینی، گفت: روحانیون در صف اول مسائل دینی و مبانی فرهنگی هستند.

 

وی با بیان اینکه روحانی و عالم دینی باید در جامعه طبابت کند، افزود: البته طبابت روحانی در زمینه روحی و روانی است که به مراتب مهمتر از طبابت جسمی است.

 

امام جمعه هشتبندی با اشاره به اینکه روحانیون طرح هجرت و مستقر در این منطقه با تلاش، مجاهدت،  دلسوزی و دغدغه مشغول فعالیت می باشند، عنوان کرد: در هر منطقه ای که روحانی فعال وجود دارد، خیال ما نیز از آن منطقه راحت و آسوده است.

 

وی تبیین مبانی، اصول و احکام دینی را از رسالت مهم  مبلغین برشمرد و تاکید کرد: طلاب و روحانیون در این مسیر باید به ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد که جوانان خوش فکر و انقلابی در آن فعالیت می کنند نیز  توجه داشته باشند.

 

حجت الاسلام بارانی در عین حال با تاکید بر تعامل و هماهنگی مدیران کانون های فرهنگی هنری با امام جماعت مسجد، تصریح کرد: مساجد دارای کانون فرهنگی هنری فعال پویاتر و پر جنب و جوش تر هستند و افراد بیشتری را جذب می کنند.

 

وی، آبادانی مسجد جامع شهر هشتبندی را مدیون فعالیت جوانان عضو کانون فرهنگی هنری دانست و بیان کرد: ارائه انواع برنامه های مورد نیاز روز عموم مردم به ویژه جوانان موجب حضور پررنگ آحاد مردم و آبادانی معنوی مساجد می شود.

 

حجت‌الاسلام « محمد علی لبخندان »،  مدیر موسسه سجادیه ضمن تجلیل از خدمات ارزنده امام جمعه جوان و انقلابی بخش هشتبندی و توکهور، گفت: امام جمعه در هر منطقه ای محور فعالیت های دینی و فرهنگی است و از این رو باید هماهنگی و تعامل خوبی بین نهادهای فرهنگی و روحانیون منطقه با امام جمعه بوجود آید.

 

وی در ادامه خطاب به مبلغین عنوان کرد:  خداوند از بین جامعه طلاب و روحانیون، شما را به عنوان مبلغ دین خود و یاریگر مکتب اهل بیت(ع) انتخاب کرده که باید قدر این نعمت را بدانید.

 

لبخندان به میزبانی استان هرمزگان از کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) اشاره و اظهار کرد: صحیفه سجادیه بهترین و جامع ترین کتاب و مرجع در مقابل عرفان های کاذب است.

 

وی معرفی اخلاق و عرفان صحیح به جامعه را از رسالت های مهم طلاب و روحانیون برشمرد و تاکید کرد: این کار را در قالب یک طرح تربیتی سه ساله ویژه نوجوانان پیگیری کنید.

 

گفتنی است؛ در پایان این همایش « طبیب روحانی « از مبلغین( روحانیون مستقر و طرح هجرت) و خانواده آنان تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

چاپ خبر